Włosko-polskie brzmienia w Tarnowie – koncerty chórów już wkrótce
Koncertowe spotkanie kultur: Polska i Włochy łączą siły w muzyce

Koniec kwietnia przyniesie mieszkańcom wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które połączy polskie i włoskie brzmienia w ramach obchodów 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Włoski chór „Note in Crescendo” oraz Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” zaprezentują wspólne koncerty, celebrując współpracę międzynarodową oraz kulturową wymianę.

  1. Wspólny koncert chórów „Note in Crescendo” i „Puellae Orantes” odbędzie się 30 kwietnia w Centrum Sztuki Mościce.
  2. 1 maja, koncert otwarty dla wszystkich odbędzie się w Bazylice Katedralnej o godzinie 18:30.
  3. Koncerty mają na celu promocję pokoju i twórczej współpracy między krajami.
  4. Specjalny koncert dla młodzieży szkolnej, wymaga wcześniejszej rezerwacji bezpłatnych biletów.

Oba zespoły mają na swoim koncie znaczące sukcesy muzyczne. Tarnowski chór „Puellae Orantes”, zwycięzca Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie w Rimini, słynie z wyjątkowej harmonii i ekspresji w wykonaniu. Włoska grupa „Note in Crescendo” z kolei, znana jest z emocjonalnego i pełnego pasji podejścia do muzyki, co sprawia, że ich wspólne występy obiecują być niezapomnianym przeżyciem.

Organizatorzy koncertu podkreślają, że jest to nie tylko okazja do posłuchania wysokiej klasy muzyki chóralnej, ale też moment na refleksję nad wartością międzynarodowej współpracy i kulturalnego dialogu. To wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością wzbogaci kulturalny krajobraz naszego miasta i zostawi po sobie trwałe wrażenie w sercach słuchaczy.


Wg inf z: UM Tarnów