Iskra Tarnów w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu kobiet
Nadchodzący weekend przynosi emocje dla fanów futsalu w Tarnowie, gdyż ich lokalne bohaterki z TS Iskra Tarnów stają przed szansą zdobycia młodzieżowego mistrzostwa Polski. W dniach od 1 do 3 marca, Kleszczów stanie się areną zmagań najlepszych zespołów U-15 w kraju, wśród których znalazła się również nasza drużyna.
  1. Drużyna TS Iskra Tarnów weźmie udział w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 kobiet w futsalu.
  2. Zawody odbędą się w Kleszczowie od 1 do 3 marca.
  3. Iskra znalazła się w grupie "C" razem z Football Success Academy Kraków, Polonią Tychy i Włókniarzem Białystok.
  4. Pierwsze spotkanie Iskry zaplanowane jest na piątek, o godz. 17.45 przeciwko FSA Kraków.
  5. Pozostałe mecze grupowe odbędą się w sobotę - o 12:00 z Polonią Tychy i o 18:00 z Włókniarzem Białystok.
  6. Iskra dotarła do finału po dziewięciu meczach, odnosząc siedem zwycięstw, jeden remis i jedną porażkę.
  7. Pierwsze dwa turnieje rozegrano w Gromniku, gdzie Iskra była gospodyniami. W pierwszej fazie eliminacji zajęli pierwsze miejsce w grupie, w drugiej rundzie wygrali wszystkie mecze.
  8. Trzecią fazę rozgrywek, rozegrano w Łańcucie, gdzie Iskra rozpoczęła od wygranej 7-0, następnie przegrała 2-3, aby w decydującym meczu zwyciężyć 4-0.

Kiedy emocje wokół sportowych zmagań rosną, warto przyjrzeć się drodze, jaką przeszły tarnowianki, aby znaleźć się w gronie najlepszych. Podopieczne trenerów Jacka Ćwika i Michała Jarząba wykazały się niezwykłą determinacją i umiejętnościami, które pozwoliły im przebrnąć przez eliminacje. W pierwszej fazie, rozgrywanej pod domowym dachem, wykazały się dominacją, pokonując rywali zdecydowanymi wynikami. Następnie, w Łańcucie, mimo jednej porażki, pokazały charakter, odbijając się od dna i zapewniając sobie miejsce w finale.

Warto dodać, że sukces na mistrzostwach nie jest tylko kwestią chwilowej formy. To wynik ciężkiej pracy, treningów i poświęcenia zarówno zawodniczek, jak i trenerów. Finałowe zmaganie w Kleszczowie będzie więc nie tylko próbą sił fizycznych, ale i mentalnych, a także potwierdzeniem umiejętności taktycznych. Dla mieszkańców Tarnowa będzie to doskonała okazja, aby śledzić i kibicować swojej drużynie, która stoi na progu wielkiego sukcesu.

Przed nami weekend pełen sportowych emocji. Futsalistki Iskry mają szansę na zapisanie się złotymi zgłoskami w historii klubu, a ich występ z pewnością będzie śledzony przez licznych fanów, zarówno na miejscu, jak i przed ekranami. Wszystkim zawodniczkom życzymy powodzenia i sportowej zawziętości, a kibicom - niezapomnianych wrażeń.


Na podstawie: Urząd Miasta