Maciej Lipina SOLO — POŁUDNIOWY (Tarnów, Maranto Vibe)

Maciej Lipina przyjeżdża do Tarnowa z nową, koncepcyjną płytą “POŁUDNIOWY” — intymne, akustyczne piosenki, które łączą śląską wrażliwość z klimatem południa Stanów Zjednoczonych. Wpadnij poczuć ten klimat na żywo — muzyka i obrazy tworzą razem bardzo osobistą opowieść.
Kiedy i gdzie będzie: Maciej Lipina SOLO — POŁUDNIOWY
20 lutego 2026 (piątek), godz. 20:00
Tarnów, ul. Wałowa 26 (Maranto Vibe) — wydarzenie w centrum miasta.
Bilety: przedsprzedaż 50 zł, w dniu koncertu 60 zł. Rezerwacja miejsc / informacje o biletach: 605 654 924. Organizator: Maranto Vibe.
O koncercie i płycie “POŁUDNIOWY”
“POŁUDNIOWY” to autorski, koncepcyjny album skupiony wokół Śląska — jego przestrzeni, pracy, rodziny i duchowości. To muzyczna i emocjonalna podróż o poszukiwaniu sensu, prawdy i wolności, z wyraźnym motywem odnajdywania swojego miejsca na ziemi. Brzmieniowo płyta balansuje na granicy folku i rocka z akustycznym, południowym posmakiem.
Na koncertach do muzyki dołączają obrazy Sylwii Lipiny — malowane pejzaże, które odzwierciedlają miejsca i nastroje opisane w piosenkach. Dzięki temu show zyskuje wymiar multimedialny: dźwięk i obraz opowiadają tę samą historię.
Maciej Lipina to kompozytor, aranżer, wokalista i gitarzysta — założyciel zespołu Ścigani (trzy płyty), solowy artysta i aktor (rola Ryśka Riedla w spektaklu “Skazany na Bluesa” na deskach Teatru Śląskiego). Ukończył studia na Wydziale Muzycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie i współpracował m.in. ze Sławomirem Wierzcholskim, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Natalią Grosiak, Piotrem Gutkowskim i Grzegorzem Kapołką.
- Dla kogo to może być ciekawe? Dla miłośników autorskiego folku i blues‑rocka, osób lubiących koncerty kameralne z artystyczną oprawą oraz tych, którzy cenią muzykę opowiadającą o miejscu i pamięci.
- Co warto zobaczyć? Muzykę na żywo i obrazy Sylwii Lipiny, które potęgują odbiór płyty i tworzą nastrojową, refleksyjną atmosferę.
Ostatnie Artykuły

Wojtek Klich w Tarnowie - muzyczna odsłona Ligi Mistrzów z lokalnym sercem

Myśliwski wraca do Tarnowa - “Kamień na kamieniu” jako pretekst do pamięci

Tarnowskie maszkarony wychodzą na scenę - teatr w bibliotece dla najmłodszych

Klub Literacki „17” wraca na Westerplatte. Tarnów dostaje godzinę dla czytających

Młodzi czytelnicy spotkają się w Filii nr 17 z „Muminkami Automateusza”

Dzieci stanęły przy drogach Tarnowa i apelowały do kierowców

Parada, zamek i letnie otwarcie. Weekend w Tarnowie nabiera tempa

Tarnów nie sięga po bon ciepłowniczy. Ceny MPEC wciąż są poniżej progu

Włamał się do mieszkania w Tarnowie - po latach wrócił do aresztu

Od górskich szlaków po maratony MTB. Sportowe gadżety z logo, które towarzyszą uczestnikom zawodów przez cały sezon

Tarnów przypomina o pierwszym transporcie do Auschwitz. Wystawa pokaże 728 historii

Młodzi koszykarze zagrają na parkingu. W Tarnowie szykuje się turniej uliczny

Syreny w całym powiecie tarnowskim zabrzmią na próbę - mieszkańcy mają nie reagować

Huculskie konie wracają do Klikowej. Jubileuszowy czempionat z darmowym wstępem
Przydatne dane teleadresowe
- Prokuratura Okręgowa w Tarnowie - kontakt, godziny, zawiadomienie o przestępstwie
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Tarnowie - kontakt i PUE
- Małopolska Kolumna Transportu Sanitarnego w Tarnowie - kontakt i transport
- Zakład Karny w Tarnowie - kontakt i lokalizacje
- Szpital Wojewódzki im. Świętego Łukasza w Tarnowie - kontakt, oddziały, rejestracja
- Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnowie - kontakt, BOK, awarie ciepła
