Rozpoczęły się rozgrywki małopolskich lig juniorek i juniorów w piłce ręcznej. Bardzo dobrze spisują się w nich „siódemki” MKS Pałac Młodzieży Tarnów, które w czterech spotkaniach odniosły komplet zwycięstw.

Juniorki (piłkarki ręczne) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

W lidze juniorek, trenowana przez Martę Świątek-Węc, ekipa Pałacu rozpoczęła sezon od domowego meczu z SKS Kusy Kraków. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gospodyń (jedyny remis notowano w 1 min, kiedy na tablicy pojawił się wynik 1-1), które już do przerwy wypracowały sobie trzybramkową przewagę. Po zmianie stron, przewaga juniorek Pałacu była jeszcze wyraźniejsza i ostatecznie mecz zakończył się wygraną tarnowskiej „siódemki” 34-26 (16-13).

W drugiej kolejce tarnowianki zmierzyły się na wyjeździe z Koroną Handball Kielce. Do przerwy tarnowska bramkarka skapitulowała tylko czterokrotnie. Po przerwie kielczanki były nieco skuteczniejsze, ale o nawiązaniu równorzędnej walki nie mogło być mowy. Pałac w obu połowach zdobył natomiast po 12 bramek, zwyciężając 24-11 (12-4).

MKS Pałac Młodzieży: Magdalena Pal – Oliwia Hołda 10 i 6, Martyna Adamczyk 6 i 5, Aleksandra Leśniak 5 i 7, Julia Leśniak 5 i 3, Magdalena Leśniak 4 i 2, Izabela Srebro 2 i 0, Julia Kasprzykowska 1 i 1, Gabriela Janas 1 i 0, Zuzanna Gacek 0 i -, Liliana Tai – i 0, Kamila Zając – i 0.

***

Juniorzy Pałacu, których szkoleniowcem jest w tym sezonie Dawid Ciochoń, mają już na koncie dwie efektowne wygrane. Na inaugurację, MKS Pałac Młodzieży zagrał w hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23 z SKS Kusy Kraków. W 9 min gospodarze prowadzili już 7-1, a do przerwy wygrywali różnicą ośmiu bramek. Po zmianie stron wyższość tarnowian również nie podlegała dyskusji. W 48 min przewaga Pałacu osiągnęła najwyższe tego dnia rozmiary 17 „oczek” (30-13). Po godzinie gry na tablicy widniał natomiast rezultat 35-20 (16-8).

Drugim rywalem Pałacu był UMKS-PMOS Chrzanów, a spotkanie to rozegrane zostało w Chrzanowie. Był to pojedynek do jednej bramki, w którym jedyną niewiadomą były rozmiary wygranej „siódemki” w Tarnowa. Ostatecznie osiągnęły one rozmiary 23 bramek, mecz zakończył się bowiem wygraną Pałacu 48-25 (25-14).

MKS Pałac Młodzieży: Szymon Bućko, Jakub Strzała (tylko z Kusym), Michał Zarzycki (tylko z UMKS-PMOS) – Klaudiusz Kasprzyk 9 i 8, Konrad Wątroba 7 i 7, Jakub Kociuba 4 i 3, Kacper Golec 4 i 2, Mateusz Śmieszek 3 i 2, Sebastian Kula 2 i 4, Maciej Pal 2 i 3, Kacper Bień 2 i 2, Maciej Gwóźdź 1 i 4, Jakub Solarz 1 i 1, Radosław Musiał 0 i 1, Łukasz Mądel 0 i -, Maciej Woliński 0 i -, Korneliusz Małek – i 9, Dawid Chudyka – i 1, Jakub Wzorek – i 1.