Zwycięstwem zainaugurowali sezon trzecioligowi koszykarze Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów.  W meczu rozegranym w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, zespół trenera Łukasza Stawarza pokonał 70-54 (22-10, 18-14, 15-17, 15-13) Elektret Limanowa.

Mecz trzeciej ligi koszykówki: Zeltrans MUKS 1811 Unia Tarnów - MKS Elektret Limanowa

Gospodarze rozpoczęli niedzielny pojedynek od bardzo mocnego uderzenia. Trzypunktowe trafienia Mikołaja Steca i Mikołaja Wróbla, akcja 2+1 Mateusza Baziaka oraz celny rzut Dawida Łazarza, sprawiły, że w 3 min ekipa Zeltrans MUKS 1811 Unii prowadziła 11-0. Goście pierwsze punkty zdobyli w 4 min po akcji Sebastiana Frączka (11-2) i było to jedyne w pierwszej kwarcie ich trafienie z gry. Trzy minuty później, po „trójce” Adriana Szumlańskiego przewaga gospodarzy wzrosła do czternastu punktów (16-2). Końcowe fragmenty pierwszej kwarty przebiegły już pod znakiem wyrównanej gry i odsłona ta zakończyła się dwunastopunktową wygraną tarnowian.

W pierwszych minutach drugiej kwarty oba zespoły punktowały „falami”. W 12 min było więc 22-15, minutę później po pięciu punktach Andrzeja Schabowskiego na tablicy pojawił się wynik 27-15, a w 14 min notowano rezultat 27-20. Przy stanie 29-23, tarnowianie zdobyli dziewięć punktów z rzędu i po rzucie Dawida Łazarza, na początku 20 min wygrywali już 38-23. Do przerwy Zeltrans MUKS 1811 Unia prowadził natomiast 40-24.

Po zmianie stron pierwsze punkty zdobył Paweł Siedlarz, ale chwilę później po rzucie Pawła Zaczkiewicza było 45-26 (21 min). W 22 min zespół z Limanowej doprowadził do wyniku 45-30. Kolejne minuty trzeciej kwarty przyniosły grę kosz za kosz i po trzydziestu minutach zespół trenera Łukasza Stawarza wygrywał 55-41.

W 32 min po rzutach zza linii 6.75 m Andrzeja Schabowskiego i Mikołaja Steca oraz trafieniu tego drugiego, przewaga Zeltrans MUKS 1811 Unii wzrosła do 20 punktów (63-43), a dwie minuty później było 65-44. Sądeczanie po dwóch „trójkach” zdołali zmniejszyć straty do trzynastu punktów (65-52), ale na nic więcej gospodarze już im nie pozwolili.

Zeltrans MUKS 1811 Unia: Paweł Zaczkiewicz 15 (1x3), Andrzej Schabowski 13 (3x3), Mikołaj Stec 9 (2x3), Adrian Szumlański 8 (1x3), Mikołaj Wróbel 7 (1x3), Dawid Łazarz 6, Dominik Niemczura 5, Igor Michalski 4, Mateusz Baziak 3, Adrian Boduch 0, Mateusz Pluta 0, Igor Szczerba 0.