UM Tarnów: Efektowny początek siatkarzy
Podczas weekendu rozegrane zostały pierwsze mecze wiosennej” edycji rozgrywek drugiej ligi małopolskiej w siatkówce mężczyzn. Bardzo udanie zaprezentowały się w nich oba tarnowskie zespoły, po komplet punktów sięgnęły zarówno MUKS Iskierka, jak i MUKS Sokół Gumniska.
Występująca w grupie wschodniej drużyna MUKS Sokół Gumniska Tarnów zmierzyła się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z MKS-em Ryglice. Pierwsza partia sobotniego pojedynku zakończyła się pewną wygraną zespołu trenera Artura Kosarzyckiego. W drugiej partii nieznacznie lepsi okazali się goście, w kolejnych dwóch setach znów wyraźnie górą byli tarnowianie, zwyciężając 3-1 (25-19, 23-25, 25-18, 25-18). Warto dodać, że w zwycięskim zespole zadebiutowali dwaj kadeci: Jakub Prusak i Szymon Zydroń.
MUKS Sokół Gumniska: Maciej Kawa, Piotr Krasiński, Kacper Lazarowicz, Mateusz Ludwa, Bartosz Wajda, Mateusz Wajda, Adrian Szatan, Kamil Fryszkowski, Norbert Zając, Jakub Prusak, Szymon Zydroń, Maciej Kiełtyka (libero).
Grająca w grupie zachodniej ekipa, MUKS Iskierka Tarnów (na zdjęciu) w pierwszym meczu zmierzyła się na wyjeździe z Gorcami Nowy Targ. Podopieczni trenera Andrzeja Łosia zrewanżowali się nowotarżanom za porażkę z pierwszej rundy w meczu rozegranym w listopadzie ubiegłego roku w Tarnowie przegrali 1-3 rozpoczynając rok od wygranej 3-0 (25-22, 25-21, 25-22). Chłopcy zaprezentowali w tym spotkaniu bardzo dobrą grę. Dzięki skutecznej zagrywce odrzucili rywali od siatki, zdobywając dużo punktów po kontratakach. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że mamy bardzo młody skład, a większość zawodników w mojej drużynie to młodzieżowcy mówił po meczu Andrzej Łoś.
MUKS Iskierka: Filip Babiec, Piotr Zyguła, Michał Gawron, Mateusz Nowak, Domingo Gromniak, Miłosz Tyrka, Wojciech Rubacha, Adrian Lachowicz, Karol Czarnecki, Grzegorz Rubacha, Przemysław Rura, Rafał Lisowski, Nikodem Zacharek (libero), Gabriel Skrzypek (libero).
Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Sport/Efektowny-poczatek-siatkarzy
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Na Modelarskiej rusza montaż 14 latarni i nowej sieci oświetleniowej

Mały astronauta w Mościcach - biblioteka szykuje kosmiczne spotkanie dla dzieci

Nie szuka rozgłosu - tarnowski dzielnicowy może zgarnąć tytuł #SuperDzielnicowego

Tarnowscy szczypiorniści wracają do Kielc z jesiennym zwycięstwem w pamięci

Zamek w Dębnie ma dostać drugie życie - muzeum szykuje dużą metamorfozę

Tarnów sięgnie po Polę Gojawiczyńską - biblioteka szykuje spotkanie DKKM

Barwałd - zamek, który nie daje o sobie zapomnieć

Tarnów szykuje klub dla miłośników robótek ręcznych

Na Zacisznej i Batalionu „Barbara” zapali się nowe uliczne światło

Nocna kontrola pod Tarnowem odsłoniła broń przerobioną z wiatrówek

Na Sienkiewicza w Tarnowie pojawi się 20 nowych punktów światła

Natura, która znika, a jednak zostaje w obrazach muzeum

Spartan Race odetnie centrum Tarnowa i okolice Góry św. Marcina na kilka godzin

