Na zakończenie pierwszej rundy spotkań, trzecioligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyli się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z Cracovią 1906 Szkołą Gortata. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 86-73 (21-29, 28-16, 15-9, 22-19) dla tarnowian, którzy na półmetku zajmują w tabeli trzecie miejsce.

Kraków fot. Artur Gawle_005.jpg" alt="Mecz III ligi koszykówki mężczyzn: MUKS 1811 Unia Tarnów - Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków" height="auto " width="auto " />

Początek spotkania przyniósł skuteczną grę Andrzeja Schabowskiego oraz cztery „trójki” w wykonaniu krakowian. Efekt tego był taki, że w 5 min notowano wynik 10-12. Minutę później tarnowianie przegrywali 12-17, ale w 8 min po akcji 2+1 grającego trenera Dominika Niemczury zmniejszyli dystans dzielący ich od przyjezdnych do dwóch tylko punktów (19-21). Ostatecznie krakowianie zakończyli jednak pierwszą kwartę z ośmiopunktową przewagą.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej kwarcie wzrosła ona do dziesięciu „oczek” (21-31). W 13 min gospodarze zmniejszyli straty do czterech punktów (27-31), ale minutę później po trzypunktowym rzucie Sebastiana Dyndy przegrywali 29-36. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando zespołu MUKS 1811 Unii. W 16 min po trzypunktowej akcji Pawła Zaczkiewicza na tablicy pojawił się rezultat 36-36, a trzy minuty później Dominik Niemczura dwukrotnie trafiając z linii rzutów wolnych doprowadził do wyniku 42-39. Dwa rzuty Mateusza Łopatkiewicza pozwoliły przyjezdnym na odzyskanie prowadzenia (42-43 w 39 min), ale końcówka pierwszej połowy znów należała do tarnowian, którzy zeszli do szatni z czteropunktowym prowadzeniem (49-45).

Pierwsze pięć minut drugiej połowy koszykarze MUKS 1811 Unii wygrali 9-0 i po trafieniu Michała Moskala wygrywali już 58-45. Kolejne pięć punktów zdobyli wprawdzie krakowianie, ale na początku 30 min po dwóch trafieniach Jacka Sulowskiego i rzutach wolnych Dominika Niemczury, notowano rezultat 64-50. W końcówce trzeciej kwarty, Cracovia 1906 Szkoła Gortata zmniejszyła nieco straty i po trzydziestu minutach przegrywała 54-64.

Krakowianie zdobyli także pierwsze punkty w czwartej „ćwiartce”. Potem znów uwidoczniła się wyższość naszej drużyny i w 33 min po rzucie Dawida Łazarza było 71-56. W końcowych minutach tarnowianie niemal cały czas utrzymywali ponad dziesięciopunktową przewagę. Jedynie w 40 min po kolejnym celnym rzucie Mateusza Łopatkiewicza zmalała ona do dziesięciu „oczek” (83-73). Ósmą w tym sezonie wygraną MUKS 1811 Unii przypieczętował rzutem za trzy punkty Michał Moskal.

MUKS 1811 Unia: Dominik Niemczura 17, Andrzej Schabowski 17, Dawid Łazarz 9, Michał Moskal 8 (1x3), Daniel Stawarski 8 (1x3), Dominik Szewczyk 8, Paweł Zaczkiewicz 7, Jacek Sulowski 6, Adrian Boduch 4, Mikołaj Stec 2, Piotr Badełek 0, Tomasz Niskowski 0.