W dwunastej kolejce spotkań w czwartej grupie drugiej ligi mężczyzn, Grupa Azoty SPR II Tarnów pokonała w wyjazdowym meczu 26-22 (10-14) Vive II Kielce. Warto podkreślić, że w zespole gospodarzy zagrali dobrze znani z występów w PGNiG Superlidze: Miłosz Walach oraz Cezary Surgiel.

Łomża Vive II Kielce fot. Artur Gawle_003.jpg" title="Rezerwy Grupy Azoty SPR lepsze od rezerw Vive" >

Mecz rozpoczął się po myśli „siódemki” trenera Marcina Janasa, która w 2 min po rzutach Jakub Sikory i Oskara Klamrzyńskiego prowadziła 2-0. Na dwa trafienia gospodarzy, bramką odpowiedział Igor Mróz i w 4 min zespół z Tarnowa wygrywał 3-2. Kolejne minuty należały jednak do kielczan, którzy w 10 min po akcji Konrada Przybylskiego wyszli na prowadzenie 7-3. Skuteczna gra duetu Aleksander Pinda – Cezary Surgiel pozwoliła natomiast gospodarzom na powiększenie przewagi do siedmiu trafień (12-5 w 19 min). Na pięć minut przed przerwą, po dwóch z rzędu trafieniach Jakuba Kociuby, tarnowianie zmniejszyli straty do czterech „oczek” (12-8) i z taką właśnie przewagą drużyny gospodarzy zakończyła się pierwsza połowa sobotniego pojedynku.

Po zmianie stron pierwszą bramkę zdobyli miejscowi, ale w 34 min po rzucie Oskara Klamrzyńskiego było 15-12. Na początku 42 min kielczanie prowadzili 18-14, jeszcze w tej samej minucie po bramkach Kacpra Bednarza i Szymona Wajdę zrobiło się 18-16. Potem trzykrotnie trafił natomiast Jakub Sikora i w 48 min to Grupa Azoty SPR II wygrywała 19-18. Po trafieniach Aleksandra Pindy i Marcina Górskiego, gospodarze na chwilę odzyskali prowadzenie (20-19 w 50 min), w dalszych minutach nie byli jednak w stanie powstrzymać młodych szczypiornistów z Tarnowa. Trzy celne rzuty Patryka Kwarcińskiego oraz trafienia Szymona Wajdy i Jakuba Sikory, pozwoliły tarnowianom na doprowadzenie w 57 min do korzystnego dla nich rezultatu 24-20. Tej przewagi podopieczni trenera Marcina Janasa nie pozwolili już sobie odebrać, zwyciężając różnicą czterech bramek.

Grupa Azoty SPR II: Mateusz Chłopek, Jakub Hołda – Jakub Sikora 7, Jakub Kociuba 6, Kacper Bednarz 3, Oskar Klamrzyński 3, Patryk Kwarciński 3, Igor Mróz 2, Szymon Wajda 2, Mateusz Hoim.