Jeśli zamierzamy kupić auto z segmentu premium, powinniśmy przede wszystkim uważać na pułapki, które zastawiają na kupujących nierzetelni handlarze. Na co trzeba zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Polacy chętnie wybierają samochody premium. Dzisiaj te auta luksusowe kupowane są zarówno przez przedsiębiorców, jak również przez klientów indywidualnych. Do wyboru mamy wiele świetnych modeli, na przykład Volvo nowe, BMW, Audi czy Mercedes, aby wspomnieć tylko o tych najpopularniejszych.

Ze względu na wysokie koszty, jakie mają auta klasy premium, chętnie kupowane są obecnie luksusowe samochody używane. Do dyspozycji mamy wiele świetnych modeli, w tym auta kombi, SUV czy sedan, które mogą zadowolić najbardziej wymagających.

Warto jednak zaznaczyć, że samochody premium używane to także większe ryzyko. Możemy natrafić na auta premium w naprawdę złym stanie technicznym, o czym sprzedający kupującego nie informuje. Zatem klasa premium z drugiej ręki to klasa podwyższonego ryzyka. Na co należy wówczas uważać? Podpowiada salon samochodów luksusowych.

Samochody premium – przekręcony licznik

To chyba najbardziej popularne oszustwo – licznik przekręcony do tyłu nawet o kilkaset tysięcy kilometrów. Gdy zatem widzimy, że pojazd mający już ponad 10 lat, ma na liczniku mniej niż 150 000 kilometrów, możemy domniemywać, że ktoś majstrował przy liczniku.

Ten problem mają przede wszystkim samochody luksusowe sprowadzane z innych krajów. Wówczas weryfikacja stanu licznika na przestrzeni lat najczęściej nie jest możliwa. W przypadku pojazdów z Polski można skorzystać ze specjalnego serwisu Historia Pojazdu, który podaje liczbę przejechanych kilometrów.

Używane samochody premium bez ryzyka – jakie pułapki czekają na kupujących?

Samochody premium – powypadkowe

Do Polski bardzo często trafiają samochody klasa premium po wypadkach – auta te za granicą nie są opłacalne w naprawie, ale u nas sprzedający wykonują prowizoryczny serwis i wystawiają auto na sprzedaż. Wybierając Volvo kombi czy sedan musimy zatem dokładnie sprawdzić, czy dany samochód premium nie miał kolizji lub poważniejszego wypadku.

Powypadkowe auta można rozpoznać najczęściej po kontroli stanu lakieru i jego grubości, a także po sprawdzeniu spasowania elementów karoserii. Wybierając powypadkowy kombi samochód, możemy narazić się na poważne niebezpieczeństwo!

Samochody premium – z poważnymi usterkami

Samochody klasy premium są generalnie dość kosztowne w naprawie. Przykładowo, naprawa Volvo to spory wydatek, ponieważ za części samochodowe Volvo zapłacimy dużo, a także sporo kosztuje robocizna.

Zatem nierzetelni handlarze często maskują usterki lub naprawiają je prowizorycznie, wykorzystując niskiej jakości części Volvo, które są podrobione. W tym przypadku samochód klasy premium bez dokładnego sprawdzenia jego stanu może szybko spowodować poważne wydatki!

Samochody premium – gdzie warto je kupować?

Zatem na kierowców wybierających samochody kombi, sedan czy SUV od znanych marek czeka wiele pułapek. Chcąc zatem wybrać samochody klasy premium, musimy sprawdzić dokładnie ich stan albo kupić wybrany model od sprawdzonego sprzedającego.

Gdy liczy się bezpieczeństwo, marki premium samochody najlepiej kupować od dealerów – obecnie salony samochodowe Łódź i w innych miastach także prowadzą sprzedaż aut z drugiej ręki.

W salonach kupimy także samochody Volvo używane, które mają oryginalne Volvo części i posiadają gwarancję. Możemy także dostać je w przystępnych cenach jako wyprzedaż rocznika – wyprzedaż samochodów, która prowadzona jest pod koniec roku. Na miejscu zawrzemy też umowę ubezpieczeniową i możemy skorzystać z finansowania.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.