Koncert charytatywny Tribute to Damian Niewiński w czwartek w Amfiteatrze Letnim
Już w ten czwartek, 11 lipca, tarnowski Amfiteatr Letni przy ul. Kopernika zapełni się dźwiękami muzyki, która upamiętni jednego z najważniejszych perkusistów miasta, Damiana Niewińskiego. Koncert "Tribute to Damian Niewiński" rozpocznie się o godzinie 19:00.

Wieczór pełen emocji i wspomnień

Wydarzenie "Tribute to Damian Niewiński" to nie tylko koncert, ale również wyjątkowa okazja do wspólnego wspominania i celebrowania życia oraz twórczości wybitnego tarnowskiego perkusisty. Damian Niewiński, który zmarł 5 listopada 2021 roku, był absolwentem wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracował z wieloma znanymi artystami, takimi jak Janusz Muniak, Marek Bałata, Adam Kowalewski i Piotr Żaczek.

Wyjątkowi artyści na scenie

Na scenie tarnowskiego Amfiteatru Letniego wystąpią zespoły i artyści, którzy byli bliscy sercu Damiana Niewińskiego. Wśród nich znajdą się: Nat Osborn Band, BIOS, Megitza, The Flash!, MONK, Tarnowski Chór GOS.PL, Teatr Witkacego, Gosia Markowska Band, Piotr Żaczek, Kaja Karaplios, Łukasz Kurek, Kajetan Borowski, Michał Jurkiewicz, Maciej Boryczko, Jarek Tyran, Marcelina Gawron, Ewa Jach, Norbert Pajek, Grzegorz Nosek, Tymon Łuszcz, Maciej Pierzchała i Piotr Południak. To będzie wieczór pełen różnorodnych brzmień i niezapomnianych emocji.

Organizacja i cel koncertu

Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia jest Agencja Studio, a partnerem Tarnowskie Centrum Kultury. Na stronie TCK czytamy: "Na koncert zapraszamy wszystkich, którzy znali Damiana osobiście, jak i tych, którzy chcieliby go poznać poprzez jego ulubione dźwięki, zjednoczyć się w atmosferze przyjaźni i wspólnej pasji do muzyki." Bilety w cenie 50 złotych są dostępne online oraz będą do nabycia w dniu koncertu od godziny 18:00. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na zorganizowanie warsztatów perkusyjnych dla młodzieży z Tarnowa.

Damian Niewiński pozostawił po sobie nie tylko bogatą spuściznę muzyczną, ale również grono przyjaciół i współpracowników, którzy chcą kontynuować jego misję. Dzięki takim inicjatywom, jego duch i pasja do muzyki będą żyć w sercach kolejnych pokoleń.


Opierając się na: Urząd Miasta