Unia Tarnów ponownie triumfuje nad Piotrkowianinem w Orlen Superlidze
W emocjonującej atmosferze Areny Jaskółka, Grupa Azoty Unia Tarnów po raz kolejny udowodniła swoją dominację nad Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. W ramach drugiej serii rundy spadkowej Orlen Superligi piłki ręcznej mężczyzn, tarnowska drużyna zanotowała trzecie zwycięstwo nad rywalami w tym sezonie, umacniając swoją pozycję w tabeli.
  1. Grupa Azoty Unia Tarnów wygrywa z Piotrkowianinem 29-21, osiągając dziewiąte miejsce w tabeli.
  2. Początek meczu zaznaczył się nieudanym rzutem karnym Marcina Matyjasika, ale odpowiedź tarnowian była błyskawiczna dzięki dwóm bramkom Pawła Podsiadły.
  3. Przewaga Grupy Azoty Unia wzrosła do siedmiu punktów już w pierwszej połowie.
  4. Konrad Wątroba i Korneliusz Małek, wychowankowie MKS Pałac Młodzieży Tarnów, znacząco przyczynili się do zwycięstwa, zdobywając ważne bramki w drugiej połowie.

Mecz rozpoczął się od dynamicznych akcji obu drużyn, jednak kluczowe momenty przypadały na tarnowian, którzy szybko przejęli inicjatywę. W 4 minucie meczu „Jaskółki” objęły prowadzenie 2-0, co dało im początkowy impuls do dalszej dominacji. Przez całą pierwszą połowę Grupa Azoty Unia utrzymywała przewagę, kończąc ją wynikiem 16-9.

W drugiej połowie Piotrkowianin próbował zmniejszyć dystans, jednak solidna obrona i skuteczne kontrataki tarnowskiego zespołu nie pozwoliły na zmianę losów meczu. Szczególnie godny uwagi był występ Pawła Podsiadły, który nie tylko skutecznie realizował rzuty, ale również w znaczący sposób wpływał na morale zespołu. Jego zaangażowanie przyniosło mu tytuł najlepszego zawodnika spotkania po raz drugi z rzędu.

Debiut Pawła Kazimiera również nie pozostał niezauważony. Jego obrona rzutu karnego w kluczowym momencie dodatkowo podniosła ducha zespołu. W końcówce meczu, kiedy to Grupa Azoty Unia prowadziła już 28-18, zdawało się, że wynik jest przesądzony. Ostateczne 29-21 tylko potwierdziło przewagę tarnowskiej drużyny.

Wynik ten nie tylko cieszy fanów Grupy Azoty Unia, ale również stawia zespół w nieco lepszej pozycji w walce o utrzymanie w lidze. Każde kolejne zwycięstwo zbliża tarnowian do celu, jakim jest zabezpieczenie swojej pozycji w Orlen Superlidze na kolejny sezon.

Na podstawie: Urząd Miasta