Jak wybrać Internet do nauki?

W dobie powszechnej cyfryzacji zmieniło się nasze podejście do pracy i nauki. Mało kto wyobraża sobie dzisiaj edukację bez dostępu do Internetu. Dzieci i młodzież korzystają z komputerów, smartfonów i tabletów. W Internecie poszukują informacji, które przydają się w trakcie zajęć, a także używają innowacyjnych aplikacji i innych równie efektywnych narzędzi internetowych. Jaki Internet do nauki wybrać?

Do czego uczniom potrzebny jest Internet?

Rodzicom często się wydaje, że ich dzieci nie potrzebują szybkiego Internetu do odrabiania lekcji lub udziału w zajęciach zdalnych. Nie jest to jednak prawdą. Wolny Internet, częste zacinanie się stron i komunikatorów internetowych to czynniki, które powodują u uczniów frustrację i tym samym zniechęcają ich do nauki. Do odrobienia lekcji nie zawsze wystarczy przejrzenie kilku stron internetowych. Dzieci muszą też przygotować prezentacje, zalogować się na stronę biblioteki lub obejrzeć tematyczny film.

Uczniowie potrzebują Internetu nie tylko do nauki. Dla dzieci w wieku szkolnym równie ważne są interakcje z rówieśnikami. Możliwość korzystania z social mediów, udostępniania zdjęć i nagrywania rolek jest dla nich bardzo ważna, aby czuć się częścią grupy i rozwijać swoje zainteresowania. Do tego dochodzą jeszcze gry internetowe, oglądanie telewizji przez Internet i korzystanie z Internetu mobilnego. Uczniowie mają wiele potrzeb, które wymagają stabilnego dostępu do sieci. Jednocześnie to ważne, aby pakiet Internetu dla uczniów zapewniał im bezpieczeństwo i chronił przed szkodliwymi treściami.

Łącze symetryczne – czy to dobry wybór dla uczniów?

Jeśli masz w domu ucznia, to przede wszystkim powinieneś mu zapewnić wygodny dostęp do Internetu w domu. Jednym z ciekawszych i bardziej wydajnych rozwiązań jest łącze symetryczne, czyli takie, które umożliwia osiąganie takiej samej prędkości pobierania i wysyłania danych. Z tego połączenia mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli bez żadnych ograniczeń.

Symetryczny Internet światłowodowy znajdziesz w ofercie INEA. Jest on odporny na warunki zewnętrzne, dzięki czemu świetnie sprawdza się w trakcie lekcji online i wideokonferencji. Wybierając symetryczny światłowód INEA, nie musisz się martwić, że dziecko będzie miało problem z uczestniczeniem w lekcjach online lub obsługą narzędzi edukacyjnych.

Prędkość Internetu światłowodowego łatwo dopasujesz do potrzeb swojej rodziny. Jeśli więcej osób w domu korzysta z Internetu, warto zdecydować się na router Wi-Fi 6 od INEA. Co możesz w ten sposób zyskać? Główne zalety tego routera to:

  • stabilne połączenie,
  • możliwość korzystania z wielu urządzeń jednocześnie,
  • wyższa przepustowość i szybkość do 1000 Mb/s,
  • niższe zużycie energii,
  • najwyższa jakość dzięki technologii bandsteering.

Jak zadbać o bezpieczeństwo ucznia w Internecie?

Internet daje dzieciom dużo możliwości i sprawia, że mogą bez przeszkód rozwijać swoje zainteresowania. Jednak nie można zapominać, że w sieci czyha na nie wiele zagrożeń. Uczeń bardzo łatwo może paść ofiarą cyberprzestępców. Wystarczy, że prześle swoje dane nowo poznanej osobie, kliknie podejrzany link lub ściągnie zainfekowany załącznik na komputer bądź telefon.

Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko było w sieci bezpiecznie, zamów pakiet INEA SAFE, który składa się z dwóch modułów:

  • SAFE5 – na bieżąco skanującego urządzenia,
  • ID Protection – chroniącego tożsamoś
  • w Internecie.

Dzięki tej usłudze uczeń będzie mógł bezpiecznie przeglądać strony internetowe, korzystać z aplikacji, bankowości elektronicznej, a także gier i programów dostosowanych do jego wieku. Wybierając pakiet INEA SAFE, zyskasz pewność, że Twoje dziecko jest chronione przed szkodliwymi treściami, a jednocześnie będzie mogło w pełni korzystać z zalet Internetu światłowodowego.

Zamów Internet do nauki od INEA

Pakiet Internetu do nauki musi spełniać oczekiwania uczniów i rodziców. Ciekawe propozycje znajdziesz w ofercie INEA. Ten dostawca Internetu przygotował atrakcyjnej pakiety dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. Bezpieczny i niezawodny Internet to podstawa, jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko mogło bez przeszkód uczyć się nowych rzeczy i realizować swoje marzenia.