Ekipa Grupy Azoty Unii Tarnów triumfowała w rozegranym w Arenie Jaskółka Tarnów I Memoriale im. Janusza Terleckiego w piłce ręcznej mężczyzn. W finale „Jaskółki” pokonały po rzutach karnych czeski HCB Karvina.

Mecz piłki ręcznej: Grupa Azoty Unia Tarnów - HVB Karvina

W odbywających się w piątek spotkaniach półfinałowych Grupa Azoty Unia zwyciężyła 29-25 (17-16) czeski SKKP Handball Brno, a mistrzowie Czech, HCB Karvina pokonali 43-30 (19-17) słowacką ekipę HK Kosice.

W sobotnim meczu o trzecie miejsce, Słowacy także musieli uznać wyższość rywala. Mimo że do przerwy prowadzili 19-16, przegrali bowiem z SKKP Handball Brno 30-33.

Finał, w którym gospodarze zmierzyli się z HCB Karvina do końca trzymał widzów w napięciu. Jego początek należał do gości (1-3). W 25 min 11-8 prowadziły „Jaskółki”, a pierwsza połowa zakończyła się remisowo. Po zmianie stron pierwsze trzy bramki zdobyli szczypiorniści z Czech, którzy później powiększyli dzielący oba zespoły dystans do pięciu bramek (19-14). W 49 min było jednak 21-21, a po celnym rzucie oddanym przez Tarasa Minotskyiego, mecz zakończył się remisem 26-26 (13-13). W konkursie rzutów karnych 5-4 wygrali natomiast tarnowianie i to oni zostali zwycięzcami pierwszej edycji memoriałowego turnieju.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Shuichi Yoshida, tytuł najlepszego bramkarza zapewnił sobie jego klubowy kolega, Patryk Małecki, a „królem” strzelców został Denis Harabis z HCB Karvina, zdobywając 14 bramek.

Grupa Azoty Unia: Keisuke Matsuura 4 i 5, Shuichi Yoshida 4 i 2, Przemysław Mrozowicz 4 i 1, Jakub Sikora 4 i 1, Taras Minotskyi 3 i 7, Albert Sanek 3 i 1, Paweł Podsiadło 2 i 5, Marcin Wajda 2 i 2, Ajdin Zahirović 1 i 2, Aliaksandr Bushkou 1 i 0, Jakub Kowalik 1 i 0, Kenya Kasahara 0 i 1.