Od pewnego czasu Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie organizuje dla najstarszych mieszkańców cykliczne spotkania w ramach cyklu Senior w Centrum. To wyjątkowa okazja, aby miło spędzić czas, poznać aktywnych i pełnych pasji seniorów, oraz wysłuchać interesujących wstąpień zaproszonych gości.

Spotkania odbywają się  w ostatnią lub przedostatnią środę miesiąca i do tej pory seniorzy mieli okazję uczestniczyć w recitalu piosenek musicalowych i operowych, koncercie akordeonowym, wykładach na temat historii Tarnowa, historii mody, etnografii i muzyki oraz seansach filmowych.

W środowym spotkaniu, na zaproszenie dyrekcji Centrum wzięły udział zajmujące się profilaktyką społeczną policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Z radością odwiedziły seniorów z sąsiedztwa, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie w życiu codziennym. Podczas spotkania poświęconego bezpieczeństwu osób starszych w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania, panie w mundurach zwróciły uwagę zgromadzonym m.in. na zasady chroniących ich przed staniem się ofiarą oszustów działających pod legendą, zachowanie reguł bezpieczeństwa w domach,  na drogach oraz noszeniu elementów odblaskowych.

Spotkanie poprowadzone przez asp. sztab. Olgę Lesińską-Żabińską i mł. asp. Kingę Siedlecką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, odbyło się w miłej i swobodnej atmosferze, stało się również okazją do uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania seniorów. Policjantki przygotowały dla zgromadzonych materiały profilaktyczne.

  • Jeden ze slajdów prezentacji przestawiający oszusta wyciągającego pieniądze z torebki seniorki
  • Osoby biorące udział w spotkaniu
  • Słuchacze podczas wykładu policjantki wpatrzeni w prezentację