Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowie triumfowały w finałowym turnieju czwartej edycji, największej koszykarskiej imprezy w Tarnowie, Pucharu Tarnowa w koszykówce o Puchar Prezydenta Tarnowa.

Decydujące mecze z udziałem czterech najlepszych drużyn, wyłonionych w drodze turniejów eliminacyjnych, rozegrane zostały w sobotę w hali widowiskowo-sportowej Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej. W spotkaniach półfinałowych SP nr 9 Tarnów pokonała SP nr 3 Tarnów, a SP nr 8 Tarnów okazała się lepsza od SP nr 24 Tarnów. W finale, trenowane przez Annę Basierak, młode koszykarki (zespoły złożone były z dziewcząt urodzonych w roku 2011 i młodszych) z „ósemki” pokonały reprezentantki SP nr 9. W meczu o trzecie miejsce, ekipa SP nr 24 zwyciężyła natomiast zespół SP nr3.

Dalsze miejsca w końcowej klasyfikacji IV Pucharu Tarnowa zajęły: SP nr 23 Tarnów, NSP Tarnów, SP nr 2 Tarnów, SP nr 10 Tarnów, SSP nr 2 Tarnów oraz SP nr 14 Tarnów.

Mistrzowski zespół SP nr 8 wystąpił w składzie: Weronika Badełek, Aleksandra Bieleń, Karolina Drewko, Zuzanna Dymon, Barbara Hrebik, Emilia Jajko, Karolina Kłusak, Lena Kupiec, Zofia Marta, Magdalena Moskal i Amelia Szpala.