Opanowując język zawsze pamiętajmy, że można popełniać błędy. Niektóre błędy pojawiają się, gdy nie masz pewności co do znaczenia słowa, podczas gdy inne dzieją się pod wpływem języka ojczystego.

 Błędy popełniane przy nauce języka angielskiego

Przygotowaliśmy listę typowych błędów popełnianych przez ludzi podczas nauki języka angielskiego. Jeśli jesteś chętny do nauki i podboju tego języka, najlepiej jest unikać tych błędów, aby nie pomylić siebie i swoich czytelników.

Odkładanie rozpoczęcia nauki języka angielskiego na później

Angielski jest językiem międzynarodowym. Jest to najpopularniejszy drugi język na świecie.

Wiele osób chce uczyć się angielskiego z różnych powodów, takich jak:

- Aby komunikować się z ludźmi z innych krajów, którzy mówią po angielsku

- Aby zdobyć umiejętność

- Aby uzyskać lepszą pracę/karierę

- Aby móc mieszkać i pracować za granicą.

Jednak uczący się angielskiego pochodzą z różnych środowisk i mają różne poziomy umiejętności uczenia się języków. Nie zawsze są gotowi do nauki tego języka. Niektórzy mogą potrzebować więcej czasu, aby najpierw nauczyć się języka ojczystego lub poprawić swoje umiejętności w innym języku obcym, który znają przed nauką angielskiego. Ten kurs angielskiego Warszawa może być dla Ciebie!

Korzystanie z nieefektywnych metod nauki języka angielskiego

Powinniśmy zawsze stosować sprawdzone metody. Pozwoli to uniknąć marnowania czasu i wysiłku na metody, które nie są tak skuteczne.

W branży nauki języka angielskiego istnieje wiele nieefektywnych metod nauczania języka angielskiego. Należą do nich: czytanie książek, oglądanie filmów, słuchanie podcastów lub lekcje audio. Wszystkie te metody cierpią na brak informacji zwrotnej i niski poziom interaktywności, co oznacza, że uczący się nie mogą uzyskać pożądanych rezultatów w pożądanym czasie.

Najlepszą metodą jest taka, która łączy pełną immersję z funkcją „follow me”, która działa w czasie rzeczywistym za pomocą wiadomości tekstowych lub połączeń telefonicznych. W ten sposób uczniowie uczą się doskonałej wymowy, ćwicząc umiejętności słuchania i mówienia z native speakerami, którzy poprawiają je w miarę postępów.

Brak systematyczności i powtórek w nauce języka angielskiego

Brak regularności i powtarzalności w nauce języka angielskiego jest jedną z przyczyn nieporozumień między native speakerami a uczącymi się.

Wynika to głównie z różnicy w tym, jak native speakerzy i uczący się używają języka.

Native speakerzy używają języka do komunikacji, podczas gdy uczniowie często używają go do zapamiętywania.

Aby zwiększyć zrozumienie, uczniowie powinni rozwijać swoją znajomość słownictwa poprzez czytanie książek na wyższym poziomie i uczenie się od ekspertów we własnym czasie.