W ubiegłym tygodniu na torze Speed Race Tarnów rozegrana została piąta już runda ligi kartingowej. W zawodach rywalizowało – w dwóch kategoriach wiekowych – 25 zawodniczek i zawodników, a najlepsi w tym gronie okazali się Michał Durak oraz Grzegorz Kapała.

Zawody kartingowe

W środowej sesji kwalifikacyjnej juniorów najszybszy okazał się Michał Durak, wyprzedzając Bartosza Jakubasa oraz Bartosza Wilka. Taką samą kolejność pierwszej trójki zanotowano w pierwszym finale „A”. W drugim starcie z udziałem najlepszych kierowców w tej kategorii wiekowej ponownie triumfował natomiast Michał Durak, a za jego plecami uplasowali się Mateusz Radwan i Bartosz Wilk. Piąta runda zakończyła się więc sukcesem Michała Duraka – 30 pkt., a na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Bartosz Jakubas oraz Bartosz Wilk – po 26 pkt.

W klasyfikacji generalnej po pięciu rundach prowadzi zdecydowanie Michał Durak – 148 pkt., wyprzedzając Bartosza Wilka – 121 pkt. oraz Bartosza Jakubasa – 120 pkt. Dalsze lokaty w czołowej szóstce zajmują: 4. Oskar Wiejas-Ziętek – 85 pkt., 5. Nikodem Piątek – 81 pkt., 6. Emil Baran – 71 pkt.

Rywalizacja w czwartkowych kwalifikacjach seniorów zakończyła się sukcesem Kacpra Kajmowicza, za plecami którego uplasowali się Grzegorz Kapała oraz Mikołaj Zyznawski. Zwycięzcą pierwszego finału „A” został Grzegorz Kapała, wyprzedzając Szymona Gawendę i Mikołaja Zyznawskiego. W drugim ponownie najlepszy okazał się Grzegorz Kapała, a zawodnicy sklasyfikowani w pierwszym finale na pozycjach drugiej i trzeciej, tym razem zamienili się miejscami. Zwycięzcą rundy został więc Grzegorz Kapała – 30 pkt., a kolejne miejsca zajęli Mikołaj Zyznawski oraz Szymon Gawenda – po 27 pkt.

Po rozegranych dotychczas zawodach najwięcej punktów – 121 – zgromadził Grzegorz Kapała, wyprzedzając Kacpra Kajmowicza – 115 pkt., Szymona Gawendę – 112 pkt., Krzysztofa Gardziela – 105 pkt., Mikołaja Zyznawskiego – 96 pkt. oraz Piotra Millera – 83 pkt.

Szósta runda ligowych rozgrywek kartingowych rozegrana zostanie w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów w dniach 27-28 stycznia. W środę o godz. 19 do rywalizacji przystąpią juniorzy, w czwartek o godz. 20 zmagania rozpoczną natomiast seniorzy.