Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnów

Kompleksowe wykończenia wnętrz – jak zrobić to szybko i sprawnie?

Kompleksowe wykończenie mieszkania w 2021 roku będzie udane, jeśli znajdziemy firmę, która zajmie się dosłownie wszystkim.

Sprawne wykończenie mieszkania, zakupionego w stanie developerskim, jest możliwe tylko w przypadku, kiedy wynajmiemy do tego prawdziwych profesjonalistów. Terminowych i sprawnie wykonujących swoja pracę.

Kompleksowe wykończenia wnętrz- co świadczy o profesjonalizmie firmy wykończeniowej?

Kompleksowe wykończenia wnętrz oferuje bardzo wiele firm zajmujących się usługami wykończeniowymi. Jednak nie dla wszystkich to sformułowanie oznacza taki sam zakres usług. Niestety wielu klientów nie zwraca na to uwagi przed nawiązaniem współpracy, co sprawia, że w przyszłości remont przeciąga się i wymaga zatrudnienia dodatkowej ekipy.

Profesjonalne podmioty, które mają coś takiego w swojej ofercie, w ramach podstawowej usługi kompleksowego wykończenia wnętrz, oferują: wykończenie łazienki wraz z montażem wanny lub kabiny prysznicowej, a także montaż armatury łazienkowej. Ponadto w pakiecie jest również wykonanie wylewek podłogowych, gładzi, tynków oraz zmiany układu funkcjonalnego (wyburzanie pierwotnych ścian działowych i wstawianie nowych). W ramach podstawowego wykończenia wnętrz profesjonalne ekipy oferują także malowanie ścian, położenie płytek i podłóg drewnianych lub paneli oraz listew przypodłogowych, i a także montaż drzwi wewnętrznych w mieszkaniu. W pakiecie znajdują się też wszystkie prace z zakresu zmian w instalacjach: elektrycznej (w tym montaż lamp) oraz wodno-kanalizacyjnej (przenoszenie odpływów czy baterii z jednego miejsca na drugie).

Część firm oferuje tak zwane kompleksowe wykończenie wnętrz o rozszerzonym zakresie. W ramach takiej poszerzonej oferty klient może liczyć na wszystkie wyżej wymienione prace wykończeniowe oraz montaż mebli. Takie rozwiązanie nazywamy wykończeniem mieszkania pod klucz. Dodatkowo profesjonalne firmy z zakresu wykończenia wnętrz zawsze powinny oferować klientom (niezależnie od pakietu) nadzór nad dostawami wszystkich materiałów budowlanych.

O czym jeszcze musimy pamiętać?

Jeśli urządzamy mieszkanie w oparciu o projekt aranżacji wnętrz i zlecamy ten zakres prac innej firmie niż ta, która będzie mieszkanie wykańczać, pamiętajmy o dostarczaniu firmie wykończeniowej wszystkich specyfikacji technicznych, planów rysunków, wykazów materiałów. Inaczej firma wykończeniowa nie będzie w stanie przeprowadzić wszystkich prac we właściwy sposób.

Jakich firm unikać?

Zdecydowanie unikajmy firm, które nie podpisują umów lub chcą podpisać dokumenty, ale nie dają czasu klientowi na skonsultowanie treści umowy o współpracy z prawnikiem. To nieuczciwe działanie, które może być dla klienta niebezpieczne. Poza tym dobra firma wykończeniowa, ciesząca się dobrą opinią klientów, zwykle ma zajęte terminy na kilka miesięcy do przodu. Unikajmy firm, które wykonają dla nas prace „od ręki”.