UM Tarnów: Jazz Komedy w wykonaniu Wojtka Mazolewskiego

2 min czytania

Szykuje się prawdziwa uczta dla fanów jazzu. W Centrum Sztuki Mościce zagra Wojtek Mazolewski Quintet, prezentując nowy program, będący hołdem dla Krzysztofa Komedy, jednego z najwybitniejszych muzyków jazzowych. Koncert odbędzie się 7 kwietnia o godz. 19.

Na mościckiej scenie, oprócz Wojtka Mazolewskiego, pojawią się Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok i Qba Janicki. _Nowy program koncertowy kwintetu z muzyką Krzysztofa Komedy powstawał przez ostatnie dwa lata. W naszych interpretacjach pokazujemy nie tylko sam potencjał kompozycji Komedy, który jest bezdyskusyjny, ale także dodajemy im taki nasz współczesny, kwintetowy pierwiastek _ wyjaśnia Wojtek Mazolewski .

Jednym z impulsów do zagłębienia się w jego twórczość był zeszłoroczny koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii Church of Sound”. Zespół Wojtka Mazolewskiego zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt Polish Jazz” poświęcony legendom polskiego jazzu, w tym w dużej części muzyce Komedy.

Dzień wcześniej, 6 kwietnia, w Centrum Sztuki Mościce zaplanowano wystawę oraz projekcję filmu, której bohaterem również będzie Krzysztof Komeda. Na wernisażu będzie można zobaczyć fotografie pochodzące z kolekcji Tomasza Lacha i Zofii Komedowej. Z kolei prezentowany film to dokument, który początkowo miał być reportażem z Festiwalu im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim. Fascynacja Marcina Sticha postacią jazzmana zaowocowała jego debiutem reżyserskim.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 18:30, natomiast projekcja filmu o godz. 19. Wstęp na obydwa wydarzenia jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje: www.csm.tarnow.pl

Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Kultura/Jazz-Komedy-w-wykonaniu-Wojtka-Mazolewskiego

Autor: krystian