Mały Domek znów otwarty w Domu Kultury Westerplatte - przestrzeń dla młodych

W Domu Kultury Westerplatte powstało niewielkie miejsce, które ma dawać oddech i pole do działania młodym mieszkańcom Tarnowa. Sofy, poduchy, gry i materiały do rękodzieła ustawiono tak, by zaprosić do wspólnego tworzenia i odpoczynku bez presji. To oferta, która ma przypominać, że kulturę można tworzyć tu i teraz, na swoich zasadach.
- Mały Domek - co czeka młodych w przestrzeni Domu Kultury Westerplatte
- Terminy spotkań w Tarnowie - kiedy można wpaść i o czym pamiętać
Mały Domek - co czeka młodych w przestrzeni Domu Kultury Westerplatte
W małym, przytulnym wnętrzu organizatorzy zostawili swobodę – miejsce ma służyć spotkaniom, twórczym pomysłom i relaksowi. Wypoczynek mają ułatwiać wygodna sofa, poduchy oraz proste gry i drobiazgi do pracy manualnej. Są też drobne przekąski i zestaw materiałów plastycznych do wykorzystania według własnego pomysłu. Placówka podkreśla zasady współpracy i wzajemnego szacunku, zachęcając do odłożenia telefonów i swobodnego bycia sobą:
“Tutaj nie ma ról, presji, obowiązków. Tu można odpocząć i być sobą.”
Organizatorzy zapewniają bezpłatny charakter spotkań i otwartą formułę - uczestnicy sami decydują, co chcą robić i jak wykorzystać przestrzeń.
Terminy spotkań w Tarnowie - kiedy można wpaść i o czym pamiętać
Spotkania odbywały się już we wrześniu, październiku i listopadzie. Najbliższe zaplanowano w następujących terminach:
- 19 grudnia - start o godzina 16 (zajęcia do godziny 20)
- 31 stycznia - szczegóły organizacyjne podane będą przez placówkę
- 20 lutego - kolejna okazja do spotkania
Warto przyjść trochę wcześniej, jeśli grupa ma ograniczoną liczbę miejsc, oraz przygotować proste pomysły lub materiały, które chce się wykorzystać. Oferta jest darmowa i otwarta dla wszystkich młodych osób, które chcą spędzić czas kreatywnie i bez presji.
Mały Domek powstał dzięki programowi Bardzo Młoda Kultura 2023-2025, sfinansowanemu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorzy zachęcają do śledzenia komunikatów Domu Kultury Westerplatte, gdzie będą pojawiać się ewentualne aktualizacje dotyczące terminów i formuły spotkań.
Na koniec praktyczna wskazówka - jeśli planujesz pracę nad projektem zespołowym, zabierz znajomych i pomysły na materiały; jeśli wolisz odpocząć, wystarczy wygodny strój i chęć do bycia razem bez presji.
na podstawie: UM Tarnów.
Ostatnie Artykuły

Mikołajowice bliżej uporządkowania gruntów. Podpisano porozumienie

Wakacyjne seanse dla młodych widzów. Cztery różne historie na ekranie

Gokarty, alkogogle i pierwsza pomoc. Młodzi uczą się odpowiedzialności

Wojciech Chmielarz przyjedzie do Tarnowa. Będzie rozmowa o książkach i ekranizacjach

Nowa kostka na chodniku przy Goslara. Zniknął zniszczony asfalt

Burze nad Tarnowem. IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia

Szachowe lato w Tarnowie nabiera tempa. Siódmy turniej już dziś

Handball Pałac Tarnów zachowuje trzon zespołu. Odeszło trzech graczy

Tarnowscy pielgrzymi znów ruszą na Jasną Górę. Zapisy już trwają

Rezerwy Unii Tarnów zaczynają u siebie. Jesienią czeka je 13 meczów

Wakacje w Tarnowie za kilka złotych. Są też bezpłatne zajęcia

Jazz wyszedł na tarnowski Rynek - tak ruszył Starówka Jazz Festiwal

Parada i dixieland w amfiteatrze. Jazz wraca do Tarnowa

Organy zabrzmią w katedrze. W Tarnowie wystąpi Krzysztof Urbaniak
Przydatne dane teleadresowe
- Zakład Usług Wodnych w Woli Rzędzińskiej - kontakt, cennik, dokumenty
- Drugi Urząd Skarbowy w Tarnowie - kontakt, godziny i zasięg
- Poradnia Chirurgii Ogólnej w Tarnowie - kontakt, godziny i rejestracja
- Ośrodek Kuratorski Nr 1 przy Sądzie Rejonowym w Tarnowie - kontakt
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowodworzu - kontakt, pracownie, jak zostać uczestnikiem
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie - kontakt, JRG, sprawy prewencyjne
