Unia Tarnów przegrywa z Kolejarzem Opole, kończąc serię zwycięstw
Seria zwycięstw żużlowców Unii Tarnów została przerwana w zaciętym meczu z OK Kolejarzem Opole. Pomimo przegranej, drużyna z Tarnowa wciąż utrzymuje wysoką pozycję w tabeli Krajowej Ligi Żużlowej, co świadczy o ich dotychczasowej formie i determinacji.

Przegrana na wyjeździe z OK Kolejarzem Opole

W siódmej kolejce Krajowej Ligi Żużlowej, żużlowcy Unii Tarnów zmierzyli się z OK Kolejarzem Opole. Mecz zakończył się wynikiem 41-49 na korzyść gospodarzy, co przerwało serię czterech zwycięstw tarnowskiego zespołu. Mimo tej porażki, Unia Tarnów wciąż zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli, co jest efektem ich wcześniejszych sukcesów.

Zmiany w składzie i ich wpływ na wynik

Tarnowska drużyna przystąpiła do meczu bez kluczowego zawodnika, Timo Lahtiego, którego zastąpił Matic Ivačič. Początek spotkania był dla Słoweńca obiecujący, zdobył pięć punktów w dwóch pierwszych biegach. Niestety, w kolejnych startach nie udało mu się już powtórzyć tego sukcesu. W trzecim biegu minął linię mety za plecami Adriana Cyfera, Roberta Chmiela i Jakuba Fabisza. W czwartym biegu zanotował defekt na starcie, a w piątym został zastąpiony przez Davida Bellego.

Indywidualne osiągnięcia tarnowskich żużlowców

W meczu w Opolu, żużlowcy Unii Tarnów wygrali indywidualnie sześć wyścigów, z czego trzy zwycięstwa zanotował David Bellego. W biegu młodzieżowców komplet punktów wywalczył Jan Rachubik, co było jego pierwszą ligową wygraną. Mimo tych indywidualnych sukcesów, drużynie nie udało się utrzymać przewagi, którą zdobyli na początku meczu.

Przebieg meczu i kluczowe momenty

Po dwóch pierwszych biegach tarnowianie prowadzili 8-4 dzięki podwójnej wygranej Jana Rachubika i Miłosza Grygolca. Piąty bieg zakończył się również podwójną wygraną Unii, co zwiększyło ich przewagę do 19-11. Wydawało się, że tarnowska drużyna zmierza ku piątemu zwycięstwu w sezonie. Jednakże po siódmym biegu przewaga tarnowian stopniała do czterech punktów (23-19), a kolejne trzy biegi zakończyły się remisowo, co utrzymało prowadzenie Unii na poziomie 32-28.

Decydujące momenty i ostateczny wynik

Trzy kolejne biegi przyniosły podwójne zwycięstwa opolan, co zmieniło wynik na 43-35 przed biegami nominowanymi. Aby doprowadzić do remisu, tarnowianie musieli wygrać ostatnie dwa biegi podwójnie. Bieg czternasty rozwiał te nadzieje, mimo zwycięstwa Davida Bellego, ponieważ Marko Lewiszyn przyjechał ostatni. Ostatni wyścig zakończył się podziałem punktów, a David Bellego pokonał Stanisława Melnychuka, co jednak nie wystarczyło do odwrócenia losów meczu.

Ciekawostki i statystyki spotkania

Warto zauważyć, że we wszystkich piętnastu wyścigach zawodnicy zdobywali punkty bonusowe, co rzadko zdarza się w tego typu zawodach. W drużynie OK Kolejarza wyróżnili się Mathias Thoernblom i Stanisław Melnychuk, którzy zdobyli odpowiednio 11 i 12+2 punktów. W tarnowskiej drużynie najlepszym zawodnikiem był David Bellego z 13 punktami.

Skład drużyn:

OK Kolejarz: Mathias Thoernblom 11 (3,3,0,3,2), Stanisław Melnychuk 12+2 (3,2*,3,2*,2), Kevin Juhl Pedersen 6+2 (0,1,1*,3,1*), Lars Skupień 4+1 (0,0,2,2*), Robert Chmiel 12+1 (3,3,2,3,1*), Jakub Fabisz 1+1 (0,0,1*), Oskar Stępień 3+1 (1,0,2*).

Unia: Daniel Jeleniewski 6+1 (2,2,1*,1), Marko Lewiszyn 4+2 (1*,1*,2,w,0), Adrian Cyfer 6+2 (1*,2*,3,0,0), Matic Ivačič 5 (2,3,0,w), David Bellego 13 (2,1,3,1,3,3), Miłosz Grygolec 3+2 (2*, 1*,0), Jan Rachubik 4 (3,0,1).


Wg inf z: Urząd Miasta w Tarnowie