Puchar Tarnowa w kolarstwie górskim już w najbliższą niedzielę
Już w najbliższą niedzielę, 16 czerwca, miłośnicy kolarstwa górskiego będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu – Tarnowskim Festiwalu Rowerowym. Tegoroczna edycja Pucharu Tarnowa MTB to nie tylko jubileusz trzydziestolecia, ale również bogaty program dodatkowych konkurencji i atrakcji.
  1. Puchar Tarnowa MTB cross-country rozpocznie się o godz. 10.
  2. Downhillowe zmagania w ramach Tarnowskich Ściganek od godz. 9.
  3. Zawody dla dzieci w ramach Pucharku Tarnowa MTB.
  4. Rowerowe konkurencje dodatkowe od godz. 11 do 15.30.

Rowerowe emocje sięgną zenitu wraz z rozpoczęciem Pucharu Tarnowa MTB cross-country, który wystartuje o godz. 10. W ramach festiwalu odbędą się również zawody downhillowe, rozgrywane na trasach Bike Park Marcinka. Zmagania te będą częścią siódmej edycji Tarnowskich Ściganek, a ich treningi rozpoczną się już o godz. 9, z mierzeniem przejazdów zaplanowanym między godz. 13 a 15.

Dla najmłodszych przewidziano specjalne zawody w ramach Pucharku Tarnowa MTB, co z pewnością doda wydarzeniu rodzinnego charakteru. Organizatorzy przygotowali również wiele dodatkowych konkurencji, które zadowolą każdego fana rowerowych wyzwań.

Wśród atrakcji znajdziemy między innymi Ninja Warrior – rowerowy tor przeszkód na czas, który będzie dostępny od godz. 11 do 14.30. Na godz. 14.45 zaplanowano One Leg Race, czyli wyścig z jednym pedałem. Kolejne konkurencje to Bunny Hop Challenge, czyli kto wyżej (godz. 15), Best Whip Contest – najbardziej stylowe gięcie (godz. 15) oraz Long Jump Contest – konkurs na najdalszy skok (godz. 15.30).

Tak bogaty program Tarnowskiego Festiwalu Rowerowego sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno zawodowcy, jak i amatorzy, a także całe rodziny. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do spędzenia aktywnej niedzieli na świeżym powietrzu!


Wg inf z: UM Tarnów