Noc Teatrów 2024: Co przygotował Teatr Solskiego?
W nadchodzący weekend miłośnicy teatru będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – Nocy Teatrów 2024. Teatr im. Ludwika Solskiego przygotował bogaty program, który z pewnością zainteresuje zarówno dzieci, jak i dorosłych.
  1. Spektakl „Kantata na cztery skrzydła” na Małej Scenie.
  2. „Sherlock Holmes – Studium w Szkarłacie” na Scenie Underground.
  3. Pokaz miniserialu „Opowieści teatralne” w foyer.
  4. Spektakl „Pinokio” dla najmłodszych.

W sobotni wieczór, 15 czerwca o godzinie 20:00, oraz w niedzielę, 16 czerwca o godzinie 18:00, na Małej Scenie będzie można zobaczyć spektakl „Kantata na cztery skrzydła” w reżyserii Ireneusza Pastuszaka. Ta tragikomedia ukazuje przenikanie się dwóch światów – boskiego i ludzkiego – w zaskakujących momentach.

Równolegle, przez oba dni o godzinie 20:00, na Scenie Underground wystawiany będzie spektakl „Sherlock Holmes – Studium w Szkarłacie” w wykonaniu grupy teatralnej Szklana Maska. To doskonała okazja, aby przypomnieć sobie klasyczną historię o słynnym detektywie, który wraz z doktorem Johnem Watsonem rozwiązuje skomplikowaną zagadkę kryminalną.

Dla najmłodszych widzów przygotowano spektakl „Pinokio” w reżyserii Rafała Matusza. Przedstawienie odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca o godzinie 15:00 i jest objęte patronatem Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie. To klasyczna opowieść, która na pewno oczaruje młodszą publiczność.

W sobotę wieczorem, o godzinie 20:00, w foyer teatru odbędzie się darmowy pokaz ostatniego odcinka miniserialu „Opowieści teatralne”. Serial ten został stworzony z okazji 70-lecia istnienia sceny zawodowej Teatru im. Ludwika Solskiego i przedstawia fascynujące historie związane z teatrem.

To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na mieszkańców podczas Nocy Teatrów 2024. Zachęcamy wszystkich do udziału i wspólnego świętowania tego wyjątkowego wydarzenia.


UM Tarnów