Nieudany weekend dla tarnowskich piłkarzy: pięć porażek, bilans 3-22
Miniony weekend okazał się wyjątkowo niekorzystny dla tarnowskich drużyn piłkarskich. Żadna z naszych ekip nie zdobyła punktów, a bilans bramkowy pozostawia wiele do życzenia. Oto podsumowanie ich zmagań.
  1. Unia Tarnów pożegnała się z trzecią ligą.
  2. Metal Tarnów bliski zdobycia punktów w piątej lidze.
  3. Tarnovia przegrała z Sandecją II Nowy Sącz.
  4. Iskra Tarnów zakończyła sezon dotkliwą porażką.

Unia Tarnów zakończyła swój sezon w trzeciej lidze przegraną z Wiślanami Jaśkowice 1-3. Mimo dobrego początku, kiedy to Szymon Mida otworzył wynik w 23. minucie, tarnowianie nie zdołali utrzymać prowadzenia. Gospodarze wyrównali w 62. minucie dzięki Michałowi Stacherze, a dwa rzuty karne zamienione na bramki przez Dawida Dynarka w 73. i 76. minucie przypieczętowały porażkę Unii. Zespół zakończył sezon na piętnastym miejscu, co oznacza spadek.

Piłkarze Tarnovii doznali bolesnej porażki 0-6 w meczu z Sandecją II Nowy Sącz. Już w 3. minucie Dawid Salamon dał prowadzenie gospodarzom, a kolejne bramki zdobywali Patryk Peciak (57. i 37. minuta), Kacper Laskosz (40. minuta), Arkadiusz Nowak (69. minuta) oraz Kamil Łatka (90. minuta). Tarnovia obecnie zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli.

Metal Tarnów był bliski zdobycia punktów w wyjazdowym meczu z LKS Szaflary, ale ostatecznie przegrał 2-3. Igor Dubas najpierw dał prowadzenie Metalowi w 28. minucie, ale później strzelił bramkę samobójczą w 55. minucie. Mimo kolejnego prowadzenia po golu Bartosza Bryjaka, gospodarze wyrównali i zdobyli decydującą bramkę w doliczonym czasie gry dzięki Szymonowi Zubrzyckiemu. Metal Tarnów zajmuje obecnie szóste miejsce.

Unia II Tarnów również nie miała szczęścia, przegrywając 0-3 z Sokołem Słopnice. Artur Matras zdobył dwie bramki w pierwszej połowie (10. i 35. minuta), a wynik meczu ustalił Dominik Jasica w 67. minucie. Rezerwy Unii znajdują się na dwunastej pozycji w tabeli.

Ostatni mecz sezonu okazał się fatalny dla Iskry Tarnów, która przegrała z Rudką 0-7. Pierwsza bramka padła tuż przed przerwą, a jej autorem był Igor Głowacki. W drugiej połowie dominacja Rudki była niepodważalna, a hat-trickiem popisał się Sławomir Seremet. Dwie kolejne bramki dołożył Bartosz Bartnik, a wynik ustalił Jakub Karaś. Iskra zakończyła sezon na dziewiątym miejscu.

Źródło: Urząd Miasta w Tarnowie