Iskra Tarnów o krok od awansu po zwycięstwie nad KSZO Ostrowiec
Piłkarki TS Iskra Tarnów zbliżają się do awansu do drugiej ligi po emocjonującym zwycięstwie nad KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Dominacja na boisku i strategiczne zagrania przyniosły im trzynaste z rzędu zwycięstwo, a ostateczne rozstrzygnięcie już wkrótce.
  1. TS Iskra Tarnów wygrywa 4-2 z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.
  2. Gabriela Kusion i Blanka Zając zdobywają kluczowe bramki.
  3. Oliwia Patyk pieczętuje zwycięstwo w 55. minucie.
  4. Awans do drugiej ligi możliwy już w najbliższą środę.

W minioną niedzielę piłkarki TS Iskra Tarnów rozegrały swój ostatni mecz domowy w sezonie, pokonując KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 4-2. Spotkanie to było kluczowe w kontekście awansu do drugiej ligi, który jest teraz na wyciągnięcie ręki.

Już na początku meczu, w 14. minucie, Gabriela Kusion otworzyła wynik, co dodało drużynie skrzydeł. Zaledwie trzy minuty później, młoda i utalentowana Blanka Zając zdobyła swoją pierwszą bramkę, podwyższając prowadzenie na 2-0. Ta przewaga utrzymała się do przerwy.

Po wznowieniu gry, Blanka Zając ponownie błysnęła talentem, strzelając trzecią bramkę dla Tarnowa już po trzech minutach drugiej połowy. Choć rywalki z Ostrowca Świętokrzyskiego próbowały odrobić straty, zdobywając dwie bramki w 52. i 55. minucie, odpowiedź gospodyń była natychmiastowa. Wprowadzona po przerwie Oliwia Patyk strzeliła czwartego gola, pieczętując zwycięstwo Iskry.

Teraz wszystko zależy od wyniku zaległego meczu UKS Wisła Kraków – Football Success Academy Kraków, który odbędzie się w najbliższą środę, 12 czerwca. Jeśli Wisła pokona rywali, TS Iskra Tarnów awansuje do drugiej ligi już przed ostatnim meczem sezonu. W przeciwnym razie, ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi w niedzielę, 16 czerwca.

Trenerzy Michał Jarząb i Jacek Ćwik mogą być dumni z postawy swoich podopiecznych, którzy pokazali nie tylko umiejętności, ale i determinację na boisku. Tarnowianki mają teraz realną szansę na awans, co byłoby ukoronowaniem ich ciężkiej pracy i zaangażowania przez cały sezon.


Według informacji z: Urząd Miasta Tarnowa