Zaległy turniej DMPJ na żużlu dzisiaj na Stadionie Miejskim w Tarnowie
W czwartek, 6 czerwca, o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach odbędzie się zaległy turniej trzeciej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Wydarzenie to przyciągnie drużyny z całego regionu, które będą walczyć o cenne punkty w klasyfikacji generalnej.
  1. Turniej odbędzie się na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach.
  2. W zawodach wezmą udział drużyny z Krosna, Lublina i Rzeszowa.
  3. Unia Tarnów, gospodarze, będą rywalizować z najlepszymi.
  4. Wyniki poprzednich rund wskazują na silną konkurencję.

W poniedziałek, w Rzeszowie, odbył się turniej czwartej rundy, który zakończył się sukcesem gospodarzy. Rzeszowianie zdobyli 37 punktów, wyprzedzając ekipę z Lublina o jeden punkt. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Krosna z 25 punktami, a tarnowianie musieli pogodzić się z ostatnią pozycją, gromadząc 19 punktów.

W dzisiejszym turnieju w Tarnowie zobaczymy zespoły z Krosna, Lublina, Rzeszowa oraz gospodarzy – Unię Tarnów. Warto przypomnieć, że w dwóch pierwszych rundach triumfowała drużyna Motoru Lublin, wyprzedzając Orlen Cellfast Wilki Krosno. W zawodach w Krośnie trzecie miejsce zajęła Texom Stal Rzeszów, a czwarte Unia Tarnów, natomiast w Lublinie te zespoły zamieniły się miejscami.

W Rzeszowie najlepszym zawodnikiem okazał się Szymon Bańdur z Wilków Cellfast Krosno, który zdobył komplet punktów. Bartosz Jaworski z Motoru Lublin również był bliski tego osiągnięcia, ale w ostatnim biegu przegrał z Bańdurem. Wśród rzeszowian wyróżnili się Bartosz Curzytek i Wiktor Rafalski, zdobywając po 10 punktów.

W dzisiejszym turnieju zobaczymy następujące składy:

Unia Tarnów: Jan Heleniak, Miłosz Grygolec, Jan Rachubik, Piotr Wardzała

Texom Stal Rzeszów: Kryspin Jarosz, Wiktor Rafalski, Bartosz Curzytek, Jakub Poczta

Orlen Cellfast Wilki Krosno: Szymon Bańdur, Miłosz Duda, Piotr Świercz, Jakub Woźnik

Motor Lublin: Dawid Grzeszczyk, Bartosz Bańbor, Bartosz Jaworski, Jan Młynarski

W poniedziałkowym turnieju jedyne indywidualne zwycięstwo dla „Jaskółek” odniósł Igor Gryzło, który w trzynastym wyścigu pokonał Szymona Wierzchowskiego i Jakuba Woźnika. Najwięcej punktów dla tarnowskiego zespołu zdobył Miłosz Grygolec – sześć.

Wyniki turnieju w Rzeszowie przedstawiają się następująco:

1. Texom Stal Rzeszów – 37 pkt. – Wiktor Rafalski 10 (2,2,2,3,1), Kryspin Jarosz 8 (3,1,1,2,1), Jakub Poczta 9 (3,2,1,d,3), Bartosz Curzytek 10 (2,3,2,2,1)

2. Motor Lublin – 36 pkt. – Jan Młynarski 2 (1,-,0,0,1), Bartosz Jaworski 11 (-,3,3,3,2), Bartosz Bańbor 9 (w,3,2,1,3), Dawid Grzeszczyk 9 (3,u,3,-,3), Szymon Wierzchowski 5 (1,2,2)

3. Orlen Cellfast Wilki Krosno – 25 pkt. – Piotr Świercz 6 (1,w,3,2,0), Jakub Wieszczak 1 (u,1,-,0,w), Szymon Bańdur 15 (3,3,3,3,3), Jakub Woźnik 1 (u,w,-,1,-), Miłosz Duda 2 (0,0,2)

4. Unia Tarnów – 19 pkt. – Miłosz Grygolec 6 (w,2,1,1,2), Jan Heleniak 5 (1,1,2,1,0), Jan Rachubik 5 (2,d,1,0,2), Sebastian Madej 0 (0,-,0,-,-), Igor Gryzło 3 (0,3,0)

Dzisiejszy turniej zapowiada się niezwykle emocjonująco, a wyniki mogą znacząco wpłynąć na klasyfikację generalną Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu.

Na podstawie: Urząd Miasta