Udana akcja krwiodawstwa w Starostwie Powiatowym w Tarnowie
Honorowi dawcy krwi zebrali blisko 9,5 litra krwi podczas akcji zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe. To niezwykłe wydarzenie pokazuje, jak ważne jest zaangażowanie społeczności lokalnej w ratowanie życia.
  1. Oddano blisko 9,5 litra krwi.
  2. W akcji wzięło udział 21 osób z 25 zarejestrowanych.
  3. Organizatorzy podkreślają duże zainteresowanie i potrzebę oddawania krwi.
  4. Kolejna akcja zaplanowana na najbliższe miesiące.

W Starostwie Powiatowym odbyła się udana akcja oddawania krwi, która przyniosła imponujący wynik - blisko 9,5 litra krwi. W ciągu czterech godzin, 21 z 25 zarejestrowanych osób zdecydowało się na ten bezinteresowny gest. Panie pielęgniarki z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, działającego przy szpitalu św. Łukasza, przybyły z przenośną aparaturą do pobierania krwi, aby umożliwić mieszkańcom udział w tej ważnej inicjatywie.

Starosta tarnowski, Jacek Hudyma, który jest organizatorem całej inicjatywy i prezesem Zarządu Klubu HDK przy Starostwie Powiatowym, wyraził wdzięczność wszystkim uczestnikom. "Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy oddali ten bezcenny lek dla ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. Z naszego punktu widzenia akcja każdorazowo przynosi bardzo dobre rezultaty" - ocenił starosta. Dodał również, że kolejna akcja oddawania krwi zostanie zorganizowana za kilka miesięcy.

Rzecznik starosty tarnowskiego, Jerzy Zabawa, podkreślił znaczenie tego rodzaju inicjatyw. "Krew potrzebna jest każdego dnia. To bezcenny dar, jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi, a którego nie można kupić ani wyprodukować. Może go ofiarować tylko człowiek - Honorowy Dawca Krwi. Pomoc krwiodawców jest wciąż potrzebna. Cieszę się, że tak wiele osób przyłączyło się do akcji. Z roku na rok dzięki krwi pozyskanej w ramach naszego przedsięwzięcia możemy nieść pomoc coraz większej liczbie osób. To bardzo ważne, byśmy wspólnie, solidarnie i z zaangażowaniem działali na rzecz potrzebujących" - dodał Jerzy Zabawa.

Każdy z honorowych dawców krwi został obdarowany czekoladami i gadżetami RCKiK, a także otrzymał dyplom w ramach podziękowania za udział w akcji, przygotowany przez Starostwo Powiatowe.

Zdjęcia z wydarzenia wykonał Paweł Topolski.


Na podstawie: Starostwo Powiatowe w Tarnowie