Radni Tarnowa przyznali środki na dokończenie stadionu w Mościcach
Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej zapadła kluczowa decyzja dotycząca kontynuacji budowy stadionu piłkarskiego w Mościcach. Dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Tarnów zyskał środki na realizację drugiego etapu inwestycji.
  1. Radni jednogłośnie zatwierdzili dopisanie dotacji do budżetu.
  2. Dotacja wynosi 6 milionów 710 tysięcy złotych.
  3. Inwestycja obejmuje m.in. budowę płyty boiska i oświetlenia.
  4. Planowane zakończenie prac to październik 2026 roku.

W budżecie miasta na drugi etap budowy stadionu w Mościcach przeznaczono 10 milionów złotych. Decyzja o dopisaniu dodatkowych 6 milionów 710 tysięcy złotych z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki pozwoli na podpisanie umowy na kontynuację prac.

Podczas ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich powstała trybuna zachodnia oraz boiska do sportów plażowych, które jednak rozebrano po zakończeniu wydarzenia. Teraz, dzięki nowym środkom, możliwe będzie wykonanie płyty boiska z podgrzewaną murawą z trawy hybrydowej, oświetlenia oraz ogrodzenia obiektu.

Radni jednogłośnie poparli projekt podczas III nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Prace mają być zakończone najpóźniej do października 2026 roku, a stadion będzie służył piłkarzom Unii Tarnów. Po tym etapie pozostanie jeszcze budowa trybuny wschodniej, na którą miasto również planuje starać się o dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Warto dodać, że wniosek o dofinansowanie inwestycji został złożony do Ministerstwa Sportu i Turystyki już w lipcu ubiegłego roku. Dzięki tym środkom, Tarnów może kontynuować rozwój infrastruktury sportowej, co z pewnością wpłynie pozytywnie na lokalną społeczność i rozwój sportu w regionie.


UM Tarnów