Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem w czwartek w Akademii Tarnowskiej
Już w najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem, znanym pisarzem i dziennikarzem. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:00 w auli B028 biblioteki Akademii Tarnowskiej. Wstęp na spotkanie jest wolny, co stanowi doskonałą okazję do spotkania z jednym z najbardziej uznanych autorów kryminałów w Polsce.
  1. Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem w czwartek o godz. 13:00
  2. Miejsce: aula B028 w bibliotece Akademii Tarnowskiej
  3. Wojciech Chmielarz - laureat wielu nagród literackich
  4. Wstęp na wydarzenie jest wolny

Wojciech Chmielarz to autor, którego twórczość cieszy się ogromnym uznaniem wśród czytelników oraz krytyków literackich. Jego książki zdobyły wiele prestiżowych nagród, w tym Nagrodę Wielkiego Kalibru w 2015 roku za powieść „Przejęcie” oraz Złoty Pocisk w 2019 roku za „Żmijowisko”.

W 2021 roku Chmielarz został wyróżniony podczas Bestsellerów Empiku za słuchowisko „Wilkołak”, które powstało na podstawie jego powieści o tym samym tytule. Przypomnijmy, że słuchowisko to zdobyło szerokie grono odbiorców, przenosząc kryminalną historię na zupełnie nowy poziom doświadczenia literackiego.

Rok 2022 przyniósł autorowi kolejne sukcesy. Otrzymał Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa za powieść „Dług honorowy”. To jednak nie koniec wyróżnień – w ubiegłym roku Chmielarz został także uhonorowany Nagrodą Kryminalnej Piły za „Długą noc”, uznaną za Najlepszą Polską Miejską Powieść Kryminalną.

Spotkanie w bibliotece Akademii Tarnowskiej to wyjątkowa szansa, by posłuchać autora na żywo, zadać mu pytania i dowiedzieć się więcej o jego inspiracjach oraz procesie twórczym. Wojciech Chmielarz, jako doświadczony dziennikarz, z pewnością podzieli się także spostrzeżeniami na temat współczesnej literatury kryminalnej.

Nie przegapcie tej okazji do spotkania z jednym z czołowych polskich pisarzy kryminałów. Zapraszamy wszystkich miłośników literatury oraz osoby zainteresowane twórczością Wojciecha Chmielarza na to wyjątkowe wydarzenie.


Urząd Miasta Tarnowa