XXIII Małopolskie Dni Książki w Tarnowie - atrakcje w bibliotece
Zapraszamy na wyjątkowe święto literatury w naszym mieście! W dniach 20-24 kwietnia odbędzie się XXIII edycja Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. To wydarzenie, które każdego roku przyciąga miłośników książek i kultury, proponując im szereg atrakcji związanych z literaturą i sztuką.
  1. W Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Krakowskiej 4 przygotowano specjalne upominki dla czytelników – książki, róże i słodkie pralinki.
  2. Kwiatowo-książkowa wymiana w filii nr 13: przynieś książkę, a otrzymasz ręcznie robioną zakładkę.
  3. Okolicznościowe loterie i warsztaty tworzenia własnych książeczek zaoferują dodatkową dawkę zabawy i kreatywności.
  4. Wtorkowe spotkania autorskie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim, znanym z 25-letniej działalności artystycznej.

Wszystkie filie biblioteki włączają się w obchody, oferując różnorodne formy aktywności – od bookcrossingu po warsztaty manualne i literackie. To doskonała okazja, by zanurzyć się w świat książek i celebrować czytelnictwo w wyjątkowej atmosferze. Dodatkowo, najbardziej aktywni czytelnicy zostaną uhonorowani za swoje zaangażowanie w minionym roku.

Warto również wspomnieć o specjalnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, które będą miały miejsce na platformie społecznościowej. To szansa na wygranie unikalnych książek i upominków, które z pewnością ucieszą każdego bibliofila.

Każdy dzień Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” to nowa strona do odkrycia, pełna literackich niespodzianek, które czekają na mieszkańców naszego miasta. Nie przegap tej wyjątkowej okazji do świętowania kultury książki!


Na podstawie: Urząd Miasta Tarnowa