Bezpłatna konferencja naukowa o ochronie przyrody w Akademii Tarnowskiej
W nadchodzący wtorek, 23 kwietnia, Akademia Tarnowska zaprasza na konferencję poświęconą ochronie przyrody. Wydarzenie, zatytułowane „Ochrona przyrody – na jakim etapie jesteśmy i czy jest dobrze?” jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych tematyką środowiska naturalnego.
  1. Konferencja odbędzie się w auli budynku C Akademii Tarnowskiej.
  2. Spotkanie potrwa od 10:00 do 13:45.
  3. Udział w konferencji jest bezpłatny, lecz wymaga wcześniejszego zapisu.
  4. Wydarzenie organizuje Urząd Miasta Tarnowa we współpracy z Katedrą Ochrony Środowiska Akademii.

Podczas konferencji uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prelekcji ekspertów z różnych dziedzin związanych z ochroną przyrody, zarówno z akademickiego, jak i praktycznego punktu widzenia. Spotkanie ma na celu nie tylko edukację, ale także wymianę doświadczeń między teoretykami a praktykami.

"Często mówiąc o ochronie przyrody słuchacze straszeni są spodziewanymi negatywnymi efektami antropopresji. Podczas konferencji prelegenci oprócz oczywistych zagrożeń dla przyrody, przedstawią również przykłady dobrych praktyk oraz przykłady pozytywnych zjawisk i udanych działań ochronnych" – informują organizatorzy.

Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do zrozumienia, jak ważna jest odpowiedzialność każdego z nas za naszą planetę. Konferencja została objęta patronatem Honorowym przez prezydenta Tarnowa, Romana Ciepielę, co podkreśla jej znaczenie dla lokalnej społeczności.

Spotkanie stanowi istotne wydarzenie dla wszystkich mieszkańców zainteresowanych ekologią i ochroną środowiska, gdzie teoria spotyka się z praktyką w celu lepszego zrozumienia i efektywniejszej ochrony naszego naturalnego dziedzictwa.


Na podstawie: Urząd Miasta Tarnowa