Pierwszy motocykl do 125 ccm - co wybrać?

Przygoda z jazdą na motocyklu dostarcza nam uczucia wolności i oferuje niepowtarzalne wrażenia. Należy jednak pamiętać, że jej rozpoczęcie wymaga odpowiedniego przygotowania – pierwszym krokiem jest wybór jednośladu, na którym rozpoczniemy przemierzanie pierwszych kilometrów. Nie jest to jednak łatwe zadanie, dlatego postanowiliśmy przygotować kilka propozycji maszyn. Jaki pierwszy motocykl do 125 ccm będzie odpowiedni?

Początek motocyklowej przygody – jaki jednoślad będzie najlepszy?

Jazda na motocyklu cieszy się coraz większą popularnością – coraz więcej osób decyduje się na zmianę dotychczasowego środka transportu, aby poruszać się na jednośladzie. Dla początkujących motocyklistów odpowiednim rozwiązaniem będą pojazdy o pojemności 125 ccm – są one bardzo lekkie oraz stosunkowo małe. Co również ważne, znacznie łatwiej nad nimi zapanować, aniżeli nad mocnymi, dużymi maszynami.

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaki pojazd 125 ccm będzie najlepszy dla osoby rozpoczynającej przygodę z motocyklami – każdy powinien podjąć tę decyzję, uwzględniając kilka istotnych kryteriów. Po pierwsze, budżet jest podstawową kwestią. Należy przy tym pamiętać nie tylko o samym koszcie jednośladu, ale i serwisie pojazdu, wyposażeniu go w przydatne elementy, takie jak m.in. crash pady, a także podjęciu ewentualnego kursu doszkalającego. Co więcej, nie bez znaczenia pozostaje sposób, w jakim planujemy korzystać z pojazdu oraz nasze osobiste preferencje.

Pierwszy motocykl do 125 ccm – nasze propozycje

Wybór pierwszego motocykla nie jest łatwy, gdyż na rynku dostępnych jest wiele bardzo dobrych modeli. My zdecydowanie polecamy maszyny pochodzące od zaufanych producentów, którzy cieszą się renomą na międzynarodowym rynku – stanowią one gwarancję niezawodności.

Honda CBR 125R

Motocykl ten pojawił się na rynku w 2004 roku – zdobył wtedy niemałą popularność wśród początkujących zawodników, gdyż jest to doskonały pojazd dla miłośników sportowych modeli. Wraz z biegiem czasu jednoślad został jednak doceniony również przez osoby, które potrzebowały pojazdu do codziennego użytku.

Sercem maszyny jest jednocylindrowy silnik, który współpracuje z sześciostopniową skrzynią biegów. Ponadto, modele produkowane do 2007 roku wyposażone były w gaźnikowy układ zasilania, natomiast te wytwarzane w późniejszym okresie – posiadają układ wytryskowy. Honda CBR 125R to pojazd, który sprawdzi się dla początkujących motocyklistów, co spowodowane jest komfortowym zawieszeniem i wygodną pozycją za kierownicą, łagodnym sposobem oddawania mocy oraz wysoką żywotnością silnika.

Honda CA 125 Rebel

Naszą propozycją jednośladu klasy chopper jest Honda CA 125 Rebel – została ona zaprojektowana z myślą o osobach dopiero rozpoczynających swą przygodę z tymi maszynami. Maszynę wyposażono w dwucylindrową jednostkę napędową o pojemności skokowej 124 ccm. Dwucylindrowy silnik generuje moc pozwalającą osiągnąć prędność 120 km/h, zapewniając przy tym dobre przyspieszenie.

Początkujący motocykliści powinni zatroszczyć się o stan techniczny oraz design wymarzonego pojazdu – wysokojakościowe części do Hondy zapewnią długą żywotność jednośladowi!

Cagiva Mito 125

Kultowy włoski jednoślad Cagiva Mito 125 powstał w 1990 roku. Jego projektowaniu towarzyszył Massimo Tamburini, będący znanym włoskim konstruktorem, który brał również udział w pracach nad Ducati 916 czy Ducati Paso. Pojazd ten był produkowany w wielu różnych wersjach na przestrzeni 19 lat – wprowadzono wtedy niejedną zmianę i modernizację, usprawniając jednoślad pod względem technicznym, a także poprawiając aspekty stylistyczne. Maszyna o jednocylindrowym silniku to doskonała propozycja dla początkujących motocyklistów.

Yamaha YBR 125

Wśród osób początkujących dużą popularnością cieszy się Yamaha YBR 125 – choć pojazd nie jest drogi, wyróżnia się swym wykonaniem. Wśród jego zalet można wymienić niskie spalanie oraz niewielką masę, która znacznie ułatwia manewrowanie. Chociaż osiągi modelu nie zachwycą doświadczonych kierowców, jest on odpowiedni dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie. Dzięki temu młodzi motocykliści nie skupiają się na przyspieszeniu, a technice jazdy.

Suzuki VanVan 125

Model o czterosuwowym, jednocylindrowym silniku chłodzonym powietrzem to kolejna propozycja dla młodych kierowców. Suzuki VanVan 125 to pojazd, na którym jeździ się lekko i wygodnie. Chociaż nie wyróżnia się on osiągami, jego konstrukcja jest bardzo wytrzymała i nie ulega awariom. Będzie to odpowiednie rozwiązanie nawet dla drobnych, niewysokich osób! Warto także wspomnieć, że model pojazdu jest przystępny cenowo.

Wybór pierwszego motocykla wiąże się z niemałymi emocjami. Trzymamy kciuki, abyście znaleźli model idealnie dopasowany do Waszych oczekiwań!