Co powinieneś wiedzieć o kryptowalutach przed rozpoczęciem inwestowania

Łączna wartość rynkowa wszystkich kryptowalut zbliża się do 200 miliardów dolarów. Nowi inwestorzy nadal wchodzą na rynek, a uwaga na kryptowaluty jest coraz większa. Jednak istnieje wiele zamieszania na temat tego, co oznacza inwestowanie w kryptowaluty. Czy kryptowaluty takie jak Bitcoin są dobrą inwestycją? Czy powinieneś kupić niektóre z nich? Czym dokładnie są tokeny,monety i altcoiny? Jak je kupić i gdzie można je przechowywać? Jeśli przeczytałeś to do tej pory, są szanse, że jesteś zainteresowany dowiedzeniem się więcej o inwestowaniu w kryptowaluty. Ten artykuł będzie stanowił wprowadzenie do świata inwestowania w wirtualne waluty - tak, abyś mógł zrozumieć, czy i dlaczego możesz chcieć zainwestować i jak zrobić to bezpiecznie.

Ethereum

Ethereum to platforma obliczeniowa oparta na blockchainie, która umożliwia programistom budowanie zdecentralizowanych aplikacji przy użyciu inteligentnych kontraktów (samowykonujących się kawałków kodu, które są wykonywane, gdy spełnione są określone warunki). Ether jest wirtualnym tokenem, który zasila sieć Ethereum. Kiedy ktoś używa Ethereum do budowy zdecentralizowanej aplikacji, otrzymuje niewielką ilość Etheru za swoją pracę. Ether jest również używany do płacenia opłat transakcyjnych i służy jako token bezpieczeństwa dla sieci.

Cena Ether gwałtownie wzrosła w ciągu ostatniego roku i przebiła bitcoina. Wielu inwestorów wierzy, że Ethereum stanie się popularną zdecentralizowaną platformą rozwoju aplikacji. W związku z tym uważają, że cena Ether będzie nadal rosła w najbliższej przyszłości.

Ripple w XRP

Ripple to oparta na blockchainie globalna sieć płatności, która obsługuje międzynarodowe transfery pieniężne w czasie rzeczywistym, bezpieczne i niezawodne. Token XRP jest używany przez instytucje finansowe i inne organizacje do wysyłania pieniędzy na całym świecie. Ripple twierdzi, że może zakończyć cały proces transferu pieniędzy w 3-5 sekund, co jest znacznie szybsze niż średnia prędkość tradycyjnych transferów pieniężnych.

Ripple wzbudził zainteresowanie wielu dużych instytucji finansowych, w tym Western Union i Standard Chartered. Firmy te wykorzystują sieć Ripple do testowania nowych sposobów przesyłania pieniędzy na całym świecie. Jeśli te testy zakończą się sukcesem, instytucje finansowe mogą w najbliższej przyszłości zacząć wykorzystywać sieć Ripple do transferów pieniężnych na dużą skalę.

Litecoin

Litecoin to zdecentralizowana sieć peer-to-peer, która umożliwia użytkownikom wysyłanie pieniędzy między krajami przy użyciu technologii blockchain. Sieć Litecoin została zaprojektowana tak, aby realizować transakcje szybciej niż sieć Bitcoin. Litecoin został stworzony jako alternatywa dla Bitcoina, a te dwie wirtualne waluty były porównywane od czasu ich powstania.

Podobnie jak bitcoin, cena Litecoin była niezwykle zmienna w ciągu ostatnich kilku lat. Ta zmienność może się zmniejszyć w miarę dojrzewania rynków i wzrostu liczby osób korzystających z Litecoin i innych kryptowalut. Litecoin stał się również ostatnio szerzej handlowany w Azji, co może doprowadzić do wyższej ceny w przyszłości.

Bitcoin Cash i BCH

Bitcoin Cash to inna wersja Bitcoina, która powstała w tym roku. Grupa osób, która miała dostęp do kodu źródłowego Bitcoina postanowiła, że stworzy nową wersję Bitcoina, która będzie miała znacznie większy rozmiar bloku. Ta nowa wersja Bitcoina miałaby 8 razy więcej monet, które są w oryginalnym Bitcoinie. Więcej o różnicach między Bitcoinem a Bitcoin Cash można przeczytać tutaj.

Cena Bitcoin Cash znacznie wzrosła od czasu jego powstania. Może to wynikać z faktu, że ma większy rozmiar bloku i uzyskał tytuł "Bitcoin" od wielu inwestorów. Trudno jednak powiedzieć na pewno, ponieważ cena Bitcoin Cash była niezwykle zmienna. Możliwe, że cena Bitcoin Cash będzie nadal rosła w najbliższej przyszłości, ale możliwe jest również, że cena spadnie.