Z dziewiątym miejscem wróciła drużyna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Krakowa, gdzie wczoraj zakończyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet.

Futsalistki AZS PWSZ Tarnów

W meczach grupowych zespół trenera Krzysztofa Tomalskiego zanotował komplet możliwych rozstrzygnięć: pokonał 4-3 Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, zremisował 2-2 z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz uległ 1-2 Uniwersytetowi Jana Długosza w Częstochowie. Wyniki te dały naszym futsalistkom trzecie miejsce w grupie, co spowodowało, że w dalszej fazie rywalizacji grały o miejsca 9-12.

W pierwszym spotkaniu tego etapu rozgrywek tarnowianki zwyciężyły 5-3 Uniwersytet Łódzki. W drugim pokonały natomiast 4-0 Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i sklasyfikowane zostały na dziewiątej pozycji w Polsce.

AZS PWSZ: Magdalena Syrek – Katarzyna Białoszewska, Aleksandra Chrabąszcz, Agnieszka Derus, Aniela Drwal, Kornelia Dudziak, Gabriela Gębica, Aleksandra Hynek, Gabriela Krawczyk, Gabriela Kusion, Karolina Piwowarczyk, Katarzyna Trytek, Paulina Wałaszek, Aleksandra Zegarlicka.