UM Tarnów: Grzegorz Turnau z koncertem w Tarnowie
Tarnów znalazł się na trasie koncertowej Grzegorza Turnaua Znów wędrujemy”. Artysta wystąpi 8 kwietnia w Centrum Sztuki Mościce. Chętni, którzy chcą usłyszeć krakowskiego wokalistę na żywo muszą się jednak spieszyć, gdyż ze względu na obostrzenia pandemiczne liczba biletów jest ograniczona.
Znów wędrujemy ” to podróż szlakiem wszystkich albumów Grzegorza, któremu towarzyszą od lat znakomici, wędrowni muzykanci. Można liczyć na niezapowiedzianych gości i nowe piosenki. Podczas koncertu będzie można usłyszeć klasyki i niezapomniane utwory Grzegorza Turnaua. W repertuarze znajdą się również utwory z jego ostatniej płyty Bedford School” śpiewane po angielsku.
Grzegorz Turnau nie tylko śpiewa i gra na pianinie, jest kompozytorem, autorem tekstów, aranżerem. Studiował filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1984 roku, jeszcze jako licealista, otrzymał I Nagrodę na XX Studenckim Festiwalu Piosenki, wkrótce potem trafił do Piwnicy pod Baranami, z którą związany był przez 13 lat. W 1991 roku ukazał się jego debiutancki album Naprawdę nie dzieje się nic”. Od tego czasu wydał 16 solowych albumów i uczestniczył w kilkudziesięciu innych projektach fonograficznych. Intensywnie koncertuje. Obecnie na scenie zwykle towarzyszy mu kilkuosobowy zespół, m.in.: Jacek Królik-gitara, Leszek Szczerba- saksofon, Mariusz Pędziałek obój, Cezary Konrad perkusja, Robert Kubiszyn/ Łukasz Adamczyk bas, Michał Jurkiewicz altówka, instrumenty klawiszowe. Dołączają do nich także kameralne zespoły smyczkowe. Współpracuje z wieloma wybitnymi artystami m.in. Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Agą Zaryan, Sebastianem Karpielem-Bułecką, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Andrzejem Sikorowskim czy Stanisławem Soyką.
Koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety można nabyć w kasie CSM oraz online.
Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Kultura/Grzegorz-Turnau-z-koncertem-w-Tarnowie
Ostatnie Artykuły

Łukasz Maciejewski wraca z książkami, które zostają w głowie na dłużej

Ruszą zapisy na kursy pływackie. Jesienią wystartują zajęcia

Osiem medali po deszczu i błocie. Brygada Vrihedd wraca z Jaworza z tarczą

Wojtek Klich w Tarnowie. Wieczór z nazwiskiem znanym polskiej scenie

Tarnów odda hołd pierwszemu transportowi do Auschwitz

W Tarnowie nagrodzono młode pomysły. Jury wybrało najlepsze projekty

Tarnowskie chórzystki szykują muzyczny most z Singapurem

W Muzeum Diecezjalnym studenci pokazują nowe spojrzenie na dziedzictwo

Rysowanie Tarnowa pod gołym niebem. BWA otwiera letni plener

Dni Lwowa w Tarnowie przeniosą uwagę na Stanisławów

Wakacyjne wejścia za kilka złotych dla tarnowskich uczniów

Dmuchany Księżyc wraca do Tarnowa. Nauka, kino i balon w jednym weekendzie

Złote meleksy wracają na rynek. Darmowe kursy ruszają w weekendy

Dobromir wraca na wielki ekran. W Tarnowie czeka poranek dla dzieci
Przydatne dane teleadresowe
- Delegatura inspektoratu ochrony środowiska w Tarnowie - kontakt i zgłoszenia
- Biuro Powiatowe ARiMR w Tarnowie - programy pomocowe, nabory wniosków i systemy dla rolników
- Komisariat Policji Tarnów-Zachód - kontakt, numery alarmowe i bezpieczeństwo
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tarnowie - kontakt i badania
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Tarnowie - kontakt, zgłoszenia, godziny
- Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji - kontakt, obiekty, cenniki i rezerwacje
