Dwa zwycięstwa odnieśli w ostatnich dniach młodzi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. Po komplet punktów sięgnęły zespoły juniorów i kadetów „B”. Nie powiodło się tylko ekipie kadetów, która doznała pierwszej w sezonie porażki.

Juniorzy Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów

Trzynasta kolejka okazała się szczęśliwa dla występującego w lidze juniorów zespołu Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów (na zdjęciu). Podopieczni trenera Łukasza Stawarza w wyjazdowym spotkaniu pokonali MKS Bank Spółdzielczy Limanowa i zajmują piąte miejsce w tabeli. Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy w 4 min prowadzili 12-2. W dalszych minutach pierwszej kwarty gra była znacznie bardziej wyrównana, ale po jej zakończeniu zespół z Limanowej prowadził różnicą jedenastu punktów. W 12 min na tablicy pojawił się wynik 33-19, skuteczna gra Igora Michalskiego pozwoliła jednak naszemu zespołowi na zmniejszenie strat do czterech „oczek” (33-29 w 16 min). Minutę później po akcji 2+1 Igora Michalskiego było nawet 36-34, ostatecznie do przerwy tarnowianie przegrywali 41-48.

Druga połowa rozpoczęła się od sześciu punktów tarnowian i w 22 min było 48-47. Trzy minuty później do kosza trafił najskuteczniejszy na boisku Mikołaj Wróbel i Zeltrans MUKS 1811 Unia objął prowadzenie 58-54. Gospodarze szybko odzyskali jednak przewagę i w 29 min po dwóch „trójkach” Mateusza Tokarczyka wygrywali 70-62. Po trzydziestu minutach ich przewaga nieco stopniała i na tablicy widniał rezultat 70-66. Pierwsze minuty ostatniej kwarty przyniosły trafienie Igora Szczerby oraz dwa celne rzuty (w tym jeden zza linii 6.75 m) Mikołaja Wróbla i w 32 min zespół trenera Łukasza Stawarza prowadził 73-70. Dwie minuty później było 77-76, kolejny fragment spotkania był jednak popisem tarnowskich koszykarzy. Zawodnicy Zeltrans MUKS 1811 Unii wygrali go 23-1 (piętnaście z tych punktów zdobył Mikołaj Wróbel) i na dwie minuty przed końcem po akcji Szymona Skrzypka prowadzili 99-78. W końcówce miejscowi przełamali strzelecką niemoc i mecz zakończył się wygraną tarnowian 99-83 (28-17, 20-24, 22-25, 13-33).

Zeltrans MUKS 1811 Unia: Mikołaj Wróbel 46 (5x3), Igor Michalski 18, Jędrzej Łuszcz 12, Szymon Kubaka 9, Szymon Skrzypek 7 (1x3), Igor Szczerba 4, Rodion Plekhanov 3 (1x3), Nikodem Badełek 0, Mateusz Baziak 0, Szymon Witek 0, Adam Wódka 0.

W ósmej kolejce ligi kadetów, z pierwszą w tym sezonie porażką pogodzić musiała się ekipa MUKS 1811 Unia Tarnów. Grająca w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach drużyna trenera Jarosława Mosio przegrała z AZS UJK Kielce 81-89 (25-20, 16-26, 17-21, 23-22) i plasuje się w tabeli na drugiej pozycji. Początek spotkania był wyrównany i w 5 min notowano wynik 10-10. Minutę później tarnowianie prowadzili 15-10, ale w 18 min notowano wynik 15-16. „Trójki” Piotra Dury i Szymona Hajdy spowodowały, że na początku 10 min nasz zespół wygrywał 21-16, a na koniec kwarty prowadził różnicą pięciu punktów. W 11 min goście doprowadzili do remisu 25-25, ale dwie minuty później przegrywali 28-32. Kolejny fragment spotkania należał jednak zdecydowanie do kielczan, stąd też w 17 min goście prowadzili 41-32. Dwie minuty później notowano wynik 39-41, a do przerwy nasz zespół przegrywał 41-46.

Po dwóch minutach gry po przerwie, kielczanie zwiększyli dystans do dziesięciu „oczek” (53-43), a w 25 min prowadzili 58-48. Minutę później po rzucie Oskara Tomasika notowano rezultat 54-58, ale w 27 min było 54-63. Tę dziewięciopunktową przewagę kielczanie utrzymali do końca trzeciej kwarty, po której prowadzili 67-58. Ostatnia część meczu rozpoczęła się od wykorzystanych przez Rodiona Plekhanova rzutów wolnych, ale w 36 min tarnowianie przegrywali 61-78, a minutę później 62-81. Na minutę przed końcem dzięki dwóm trafieniom zza linii 6.75 m Jakuba Kocana, na tablicy pojawił się wynik 79-83, przyjezdni nie dali jednak odebrać sobie zwycięstwa.

MUKS 1811 Unia: Kacper Maziarz 18, Szymon Skowron 15, Jakub Kocan 12 (2x3), Hubert Bartkowski 11 (1x3), Rodion Plekhanov 8, Piotr Dura 7 (1x3), Szymon Hajdo 6 (1x3), Stanisław Boduch 2, Oskar Tomasik 2.

Zdecydowanie lepiej powiodło się drużynie MUKS 1811 Unii Tarnów występującej w lidze kadetów „B”. Zespół, którego szkoleniowcem jest również Jarosław Mosio, w domowym meczu pewnie pokonał Wisłę Kraków i po trzeciej w tym sezonie wygranej zajmuje w tabeli trzecią lokatę. O losach meczu praktycznie zadecydowały jego początkowe minuty, w 5 min tarnowianie prowadzili bowiem 27-2 (szesnaście z tych punktów było dziełem Szymona Skowrona, który zdobył pierwsze dziesięć „oczek” dla MUKS 1811 Unii). W 8 min było 34-9, a pierwsza kwarta zakończyła się ponad trzydziestopunktową wygraną gospodarzy. W 13 min było nawet 49-12, ale pięć minut później notowano rezultat 53-24. Do szatni oba zespoły zeszły natomiast przy wyniku 61-30.

W 24 min po serii celnych rzutów, zakończonych trafieniem Oliwiera Olesika, na tablicy pojawił się wynik 75-32. Cztery minuty później Patryk Bartkowski doprowadził do wyniku 84-38, a po trzydziestu minutach tarnowianie mieli dokładnie dwa razy więcej punktów od rywali (84-42). W 33 min po akcji 2+1 Oliwiera Olesika było 89-44, a w kolejnych minutach młodzi koszykarze MUKS 1811 Unii kontrolowali przebieg wydarzeń, cały czas utrzymując przewagę wynoszącą ponad 40 punktów. Setny punkt dla naszej drużyny zdobył w 38 min Szymon Skowron, doprowadzając do wyniku 101-58.

MUKS 1811 Unia: Szymon Skowron 44, Oliwier Olesik 20, Miłosz Jóźwiak 11, Eryk Pokorny 10 (1x3), Patryk Bartkowski 6, Filip Boda 4, Daniel Łazarz 4, Szymon Witek 4, Dawid Zaranek 2, Michał Mazur 0.