W spotkaniu inaugurującym rewanżową rundę pierwszej ligi siatkówki kobiet, Grupa Azoty PWSZ Tarnów zmierzyła się w Mielcu z tamtejszą Stalą. Po zaciętym spotkaniu, w którym dwa sety rozgrywane były na przewagi, podopieczne trenera Łukasza Marciniaka zwyciężyły 3-2 (13-25, 27-29, 26-24, 25-22, 15-9), rewanżując się tym samym mielczankom za porażkę 1-3 z pierwszej rundy. Najlepszą zawodniczką meczu uznana została siatkarka Grupy Azoty PWSZ, Marta Duda.

Pierwsza partia wczorajszego pojedynku nie dostarczyła kibicom żadnych praktycznie emocji. Tarnowianki spisywały się w niej słabo w przyjęciu, bardzo często nie potrafiły także skutecznie sfinalizować ataków. Mielczanki skutecznie wykorzystywały natomiast błędy naszych siatkarek i zdecydowanie dominując na boisku odniosły jak najbardziej zasłużone zwycięstwo.

Zupełnie inny przebieg miał drugi set, w którym wynik niemal cały czas oscylował koło remisu. Zacięta rywalizacja trwała w nim do końca seta, a o wygranej decydowała gra na przewagi. W końcówce seta więcej zimnej krwi wykazały zawodniczki trenera Romana Murdzy i to one prowadziły w meczu 2-0.

Gra na przewagi zadecydowała również o losach trzeciej odsłony. Nim jednak do niej doszło, wydawało się, że mecz zakończy się w trzech setach. Podopieczne trenera Łukasza Marciniaka odrobiły jednak straty, obroniły piłkę meczową, a następnie po asie serwisowym Katarzyny Tkaczyk rozstrzygnęły losy rywalizacji w tej partii na swoją korzyść.

Czwarta odsłona nie była tak nerwowa jak dwie poprzednie, tak jak trzecia kończąc się wygraną siatkarek Grupy Azoty PWSZ. O tym, która z drużyn zdobędzie dwa punkty, a która będzie musiała zadowolić się jednym „oczkiem”, zadecydować musiał więc piąty set.

Dla mielczanek była to już piąty tie-break w tym sezonie, cztery pierwsze zakończyły się porażkami Stali. Nie inaczej było wczoraj w Mielcu. Tarnowianki zdobyły trzy pierwsze punkty, a następnie powiększyły rozmiary prowadzenia do pięciu „oczek” (8-3). Po zmianie stron nasz zespół nie roztrwonił tej przewagi i sięgnął po trzecie w sezonie zwycięstwo. Wygrana ta pozwoliła tarnowiankom na awans na jedenaste miejsce w tabeli.

Grupa Azoty PWSZ: Maja Grodzka, Magdalena Szabó, Julita Molenda, Aleksandra Buczek, Marta Duda, Jowita Jaroszewicz, Olga Samul (libero) oraz Marcelina Gliniecka, Katarzyna Tkaczyk, Sabina Podlasek-Pazdan, Oliwia Wasiak, Dominika Minicz, Justyna Kędziora.