UM Tarnów: Emanacje” znów w Tarnowie
W ramach festiwalu Emanacje” w Tarnowie zagra duet Jarosław Nadrzycki i Joanna Zathey-Wójcińska. Koncert odbędzie się 24 sierpnia. W Sali Lustrzanej zabrzmią skrzypce i fortepian.
W programie tego muzycznego spotkania znalazły się utwory m.in.: Sergieja Prokoffiewa Maski” i Śmierć Julietty” z suity Romeo i Julia, Alexandra Głazunowa Medytacja op. 32 czy Piotra Czajkowskiego Aria Leńskiego z opery Eugeniusz Oniegin” w transkrypcji Leopolda Auera.
Początek koncertu o godz. 19. Bezpłatne wejściówki do nabycia [tutaj](http://www.emanacje.pl/# !pl/rezerwacje).
Czym są Emanacje”? Nazwa festiwalu nawiązuje do młodzieńczego utworu Krzysztofa Pendereckiego. Napisane w 1959 roku Emanacje” na dwie orkiestry smyczkowe zdobyły trzecią nagrodę na II Konkursie Młodych Kompozytorów Związku Kompozytorów Polskich w kwietniu 1959 roku. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2013 roku, roku jubileuszu 80. urodzin Krzysztofa Pendereckiego. W kolejnych latach utrwaliła się formuła festiwalu obejmująca corocznie 40 wydarzeń.
Sercem Emanacji jest Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, ale koncerty odbywają się też w kilku miastach i miejscowościach Małopolski.
Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Kultura/Emanacje-znow-w-Tarnowie
Ostatnie Artykuły

Łukasz Maciejewski wraca z książkami, które zostają w głowie na dłużej

Ruszą zapisy na kursy pływackie. Jesienią wystartują zajęcia

Osiem medali po deszczu i błocie. Brygada Vrihedd wraca z Jaworza z tarczą

Wojtek Klich w Tarnowie. Wieczór z nazwiskiem znanym polskiej scenie

Tarnów odda hołd pierwszemu transportowi do Auschwitz

W Tarnowie nagrodzono młode pomysły. Jury wybrało najlepsze projekty

Tarnowskie chórzystki szykują muzyczny most z Singapurem

W Muzeum Diecezjalnym studenci pokazują nowe spojrzenie na dziedzictwo

Rysowanie Tarnowa pod gołym niebem. BWA otwiera letni plener

Dni Lwowa w Tarnowie przeniosą uwagę na Stanisławów

Wakacyjne wejścia za kilka złotych dla tarnowskich uczniów

Dmuchany Księżyc wraca do Tarnowa. Nauka, kino i balon w jednym weekendzie

Złote meleksy wracają na rynek. Darmowe kursy ruszają w weekendy

Dobromir wraca na wielki ekran. W Tarnowie czeka poranek dla dzieci
Przydatne dane teleadresowe
- Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnowie - kontakt, BOK, awarie ciepła
- Urząd Miasta Tarnowa - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Krakowie, Delegatura w Tarnowie - kontakt i inspektorzy
- Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie - kontakt, msze, sakramenty
- Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tarnowie - kontakt, msze, historia
- Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie - kontakt, rejestracja, oddziały
