Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnów

Bardzo często zdarza się, że prezent, który zostanie nam wręczony zupełnie nie przypadnie nam do gustu. Co zrobić, gdy nie chcemy pokazać bliskiej nam osobie, że tym razem jej się nie udało, a niespodzianka, którą wam zrobiła nadaje się tylko do kosza? Jak nauczyć się zachowywać zimną krew w takich sytuacjach i w jaki sposób wybrnąć z niezręcznej sytuacji?

Nietrafiony prezent - jak zareagować?

Nietrafiony prezent boli, ale to nie koniec świata

Wyobraźmy sobie sytuację, w której poświęcamy sporo czasu na znalezienie odpowiedniego prezentu dla bliskiej nam osoby, wykonujemy mnóstwo ręcznej pracy chcąc przygotować wszystko idealnie, a w zamian dostajemy coś zupełnie zbędnego, kupionego na stacji benzynowej, w drodze do domu, co zupełnie nie trafia w gust?

Nie ukazywanie emocji

Nie pokazywanie emocji jest najlepszym sposobem reakcji na nietrafiony prezent. Oczywiście nie jest to takie proste, ale weźmy pod uwagę to, że osoba, która nas obdarowuje może mieć sporo rzeczy na głowie, a szukanie prezentów jest czasochłonne i może kosztować sporo nerwów. Prezent, nawet ten nietrafiony, również wymaga pewnych poświęceń i jeśli tylko wiemy, że osoba starała się jak mogła, a nie zrobiła tego celowo lub z lenistwa - spójrzmy na to inaczej. Po pewnym czasie warto natomiast powiedzieć jej, że nie jest to idealny upominek i następnym razem prosiłbyś o coś innego.

Hey, niezły żart!

Nietrafiony prezent można także obrócić w żart. Nawet jeśli coś nam się zupełnie nie podoba, warto zarzucić jakimś śmiesznym komentarzem, byle tylko nie trwać w niezręcznej ciszy. Osoba, która wręcza prezenty w postaci nie do końca atrakcyjnej biżuterii lub perfum o nieciekawym zapachu ma zazwyczaj świetne intencje, ale albo zna twój gust za słabo, albo ma po prostu inne poczucie piękna. To co podoba się jednej osobie, niekoniecznie musi przemówić do drugiej. Przed takim problemem najczęściej stają mężczyźni, którzy wybierają prezenty dla kobiet. Bardzo często ich wybory zupełnie rozmijają się z oczekiwaniami.

No to teraz Ci pokażę!

Niektóre z prezentów potrafią być naprawdę absurdalne. Jeśli nie potrafimy zatrzymać śmiechu - śmiejmy się do rozpuku, zawsze lepsze to niż cisza. Najważniejsze jest to, że przy najbliższej możliwej okazji można się takiej osobie odwdzięczyć. Kto wie, może z takiej zabawy wyjdzie w przyszłości coś naprawdę fajnego, o czym będzie można wspominać do końca życia? "Kiedyś, dawno temu wasz wujek kupił mi taką śmieszną gumową poduszkę, która wydawała dźwięki jak się na niej siadło. Na kolacji wigilijnej, jak usiadł na krześle, nie było mu do śmiechu".

W sumie... może się przydać

Rozczarowanie najczęściej wynika z tego, że oczekujemy zupełnie innego prezentu, ale nikt nie wie o naszych potrzebach i ciężko jest trafić w nasz gust. Warto jednak spojrzeć inaczej na otrzymany prezent. Nawet jeśli nie jest to spełnienie naszych marzeń, może kiedyś się przydać. Jeśli słuchamy ciężkiego metalu, a otrzymamy płytę lekkiej rockowej kapeli, włóżmy ją do odtwarzacza, a nuż okaże się, że po kilku odsłuchaniach nowy zespół przypadnie nam do gustu.

Więcej informacji

Nie możesz znaleźć pomysłu na ciekawy prezent? Wejdź na https://www.ministerstwogadzetow.com/ i sprawdź pomysły!