54 interwencje w tydzień - Komenda Miejska PSP walczyła z pożarami i tlenkiem

W minionym tygodniu strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzili serię akcji ratunkowych - od pożarów poddaszy po pomiary tlenku węgla. Akcje wymagały szybkiej mobilizacji kilku zastępów i interwencji w różnych miejscowościach powiatu.
W okresie 26.01.2026 r. - 01.02.2026 r. straż odnotowała łącznie 54 interwencje. Z tego 15 pożarów, 27 miejscowych zagrożeń i 12 alarmów fałszywych - podała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej.
Wśród zgłoszeń było 6 pożarów sadzy w kominach. Do jednego z poważniejszych zdarzeń doszło przy pożarze poddasza domu jednorodzinnego w miejscowości Miechowice Wielkie - straż prowadziła działania gaśnicze na miejscu.
Strażacy interweniowali także przy pożarze kotłowni w miejscowości Łęg Tarnowski. Raport nie wskazuje na dane osobowe ani na liczbę poszkodowanych.
Służby odnotowały także kilka izolowanych zdarzeń ratownictwa medycznego w Chojniku, Kowalowej, Tarnowie i Wesołowie. W dwóch lokalizacjach - Koszycach Wielkich i Tarnowie - przeprowadzono pomiary tlenku węgla.
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej przypomina o zachowaniu ostrożności przy użytkowaniu urządzeń grzewczych i o zgłaszaniu podejrzeń obecności tlenku węgla.
na podstawie: Straż Pożarna w Tarnowie.
Autor: krystian

