Wernisaż Satyra w Tarnowie 4 września o 17 w Multimedialnym Centrum Artystycznym

2 min czytania
Wernisaż Satyra w Tarnowie 4 września o 17 w Multimedialnym Centrum Artystycznym


W czwartek o 17:00 w Multimedialnym Centrum Artystycznym otwiera się wystawa rysunku satyrycznego, która towarzyszy XXIX Ogólnopolskiemu Festiwalowi Komedii Talia 2025 — wstęp wolny, ekspozycja dostępna do 28 września.

  • Zobacz wernisaż satyryczny w Tarnowie już dziś w Multimedialnym Centrum Artystycznym
  • Odwiedź wystawę i poznaj autorów rysunków satyrycznych pokazanych w Tarnowie

Zobacz wernisaż satyryczny w Tarnowie już dziś w Multimedialnym Centrum Artystycznym

Urząd Miasta informuje, że w czwartek 4 września o godz. 17:00 w siedzibie Multimedialnego Centrum Artystycznego przy ul. Wałowej 25 (oddział Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie) rozpocznie się wernisaż wystawy „Satyra w Tarnowie”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wydarzenie jest częścią programu towarzyszącego XXIX Ogólnopolskiemu Festiwalowi Komedii Talia 2025. To okazja, by w jednym miejscu zobaczyć spojrzenia satyryków, które komentują rzeczywistość w sposób błyskotliwy i często celny.

Odwiedź wystawę i poznaj autorów rysunków satyrycznych pokazanych w Tarnowie

Ekspozycja będzie udostępniona dla zwiedzających do niedzieli 28 września. Na wystawie prezentowane będą rysunki satyryczne autorstwa:

Bartłomieja Belniaka, Henryka Cebuli, Dariusza Dałomisa, Dariusza Dąbrowskiego, Michała Graczyka, Marka Gliwy, Lecha Kotwicza, Wiesława Lipeckiego, Sławomira Lizonia, Sławomira Łuczyńskiego, Arkadiusza Maniuka, Sławomira Makala, Marka Mosora, Tomasza Niewiadomskiego, Piotra Opałki, Witolda Pazery, Zbigniewa Piszczaki, Czesława Przęzaka, Anny Skupińskiej oraz Zbigniewa Woźniaka.

  • Rysunek satyryczny od lat bywa najtrafniejszym komentarzem otaczającej rzeczywistości. Tarnów – poprzez Festiwal Komedii Talia – od lat związany jest z humorem. Pragnę dołożyć swoją cegiełkę i – wspólnie z grupą wybitnych satyryków, znanych zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami –zaprezentować wystawę towarzyszącą XXIX edycji festiwalu, który tej jesieni napełni uśmiechem miasto i jego gości - mówi pomysłodawczyni i kuratorka wystawy Anna Skupińska.

Partnerem wystawy jest Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Organizatorzy zachęcają mieszkańców i gości miasta do odwiedzin oraz do podzielenia się wrażeniami z ekspozycji związanej z festiwalową atmosferą komedii.

Na podstawie: Urząd Miasta

Autor: krystian