Tarnowska Amazonka rusza z rehabilitacją i wsparciem dla kobiet po mastektomii

W Tarnowie rusza wyjątkowy program wsparcia dla kobiet po mastektomii, który łączy rehabilitację fizyczną z edukacją zdrowotną. To szansa na poprawę jakości życia i zwiększenie świadomości w walce z rakiem piersi.
- Tarnowskie wsparcie dla pań po amputacji piersi
- Edukacja i konferencja jako elementy programu w Tarnowie
Tarnowskie wsparcie dla pań po amputacji piersi
W sercu Tarnowa, przy ulicy Lwowskiej 178a, działa stowarzyszenie „Klub Amazonka”, które właśnie rozpoczęło nowatorski projekt dedykowany kobietom po mastektomii oraz tym, które mierzą się z diagnozą raka piersi. Organizacja skupia się na kompleksowej rehabilitacji – nie tylko fizycznej, ale także psychicznej – by pomóc uczestniczkom odzyskać siły i pewność siebie po trudnych przejściach.
Program zakłada wsparcie co najmniej trzydziestu mieszkanek Tarnowa, które będą mogły korzystać z różnorodnych terapii. Wśród nich znajdują się masaże limfatyczne oraz specjalistyczne zabiegi manualne kręgosłupa, mające na celu złagodzenie bólu i poprawę sprawności ruchowej. To ważny krok w powrocie do pełni zdrowia po operacji.
Edukacja i konferencja jako elementy programu w Tarnowie
Rehabilitacja to jednak nie wszystko. Uczestniczki projektu otrzymają również dostęp do szerokiej gamy zajęć edukacyjnych, które pomogą im lepiej zrozumieć proces rekonwalescencji oraz profilaktykę wtórną raka piersi. Wiedza ta jest kluczowa zarówno dla kobiet już po leczeniu, jak i tych zagrożonych chorobą.
Jednym z najważniejszych wydarzeń będzie konferencja edukacyjno-jubileuszowa „Zdrowie Kobiet”, która odbędzie się w Tarnowie. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń oraz zdobycia cennych informacji od specjalistów i innych uczestniczek programu.
Zajęcia potrwają do 30 listopada, a wszystkie zainteresowane panie mogą uzyskać szczegółowe informacje pod numerem telefonu 601 383 600. Projekt jest finansowany dzięki wsparciu Gminy Miasta Tarnowa oraz Rady Osiedla nr 10 „Klikowa”.
Na podst. UM Tarnów
Ostatnie Artykuły

Tarnowskie maszkarony wyjdą na ulice. Ruszył konkurs z finałem na rynku

Źle się poczuła pod Wojniczem - auto wpadło w rów melioracyjny

Ostatni dzwonek w Juniorze Biznesu. Tarnowskie projekty czekają na głosy

Setki autografów w jednym miejscu. Prywatny zbiór trafi do galerii

Pierwszy taki turniej w Arenie Jaskółka. Tarnów zobaczy akrobatykę sportową

Laureatka z Ciężkowic wywalczyła pierwsze miejsce w policyjnym konkursie

Tarnowskie Centrum Kultury robi majową przerwę na jeden dzień

Tarnów wchodzi w erę AI - między ciekawością a realną zmianą

Łucznicy mierzyli się z pogodą. Tarnów otworzył sezon 3D

Przy SP 23 zniknie stary asfalt – boiska dostaną nowe życie

Wieczór w MBP przypomni artystę z Pilzna i Tarnowa

Nowi dyrektorzy w tarnowskich szkołach. Jeden konkurs wciąż bez rozstrzygnięcia

Biało-czerwona flaga za darmo. W Tarnowie rusza akcja dla kierowców

