Edyta Ropek z Tarnowa zaczyna prestiżową karierę w IFSC jako delegat techniczny

Edyta Ropek z Tarnowa otwiera nowe drzwi w światowej wspinaczce sportowej. Jako jedna z nielicznych kobiet na świecie i pierwsza Polka, zdobywa prestiżową pozycję w międzynarodowej federacji, która może zmienić oblicze tej dyscypliny.
- Nowa rola Edyty Ropek w strukturach IFSC z Tarnowa
- Tarnowianka nadzoruje światowe zawody wspinaczkowe
Nowa rola Edyty Ropek w strukturach IFSC z Tarnowa
Edyta Ropek, wybitna zawodniczka wspinaczki sportowej z Tarnowa, rozpoczęła właśnie nowy etap swojej kariery, obejmując wyjątkową funkcję w Międzynarodowej Federacji Wspinaczki Sportowej (IFSC). To ogromne wyróżnienie dla tarnowianki, która jako pierwsza Polka i druga kobieta na świecie została przyjęta do programu szkoleniowego dla delegatów technicznych – kluczowych osób odpowiedzialnych za przebieg największych zawodów wspinaczkowych na świecie.
Proces przygotowania do pełnienia tej roli jest wymagający i trwa około dwóch lat. Obejmuje on zarówno intensywne szkolenia dotyczące przepisów IFSC, jak i praktyczne doświadczenia zdobywane podczas najważniejszych imprez sportowych. Edyta już zdążyła postawić pierwsze kroki w nowej roli podczas Pucharu Świata w boulderingu, który odbył się od 6 do 8 czerwca w Pradze. Tam współpracowała z doświadczoną francuską delegatką techniczną Emilie Gheux, znaną m.in. z pracy podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.
Tarnowianka nadzoruje światowe zawody wspinaczkowe
Funkcja delegata technicznego to nie tylko prestiż, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność. Osoba na tym stanowisku czuwa nad prawidłowym przebiegiem zawodów zgodnie z regulaminem IFSC, wspiera organizatorów oraz reprezentuje federację na arenie międzynarodowej. To właśnie delegat techniczny podejmuje ostateczne decyzje dotyczące przebiegu rywalizacji – jego werdykty są niepodważalne.
Dzięki zaangażowaniu Edyty Ropek Tarnów ma powód do dumy – jej sukces pokazuje, że polskie środowisko wspinaczkowe dynamicznie się rozwija i zdobywa coraz większe znaczenie na globalnej mapie tej dyscypliny sportu.
Na podstawie: UM Tarnów
Ostatnie Artykuły

Na Burek wracają starocie. W niedzielę ruszy też wyprzedaż z bagażników

W Parku Strzeleckim rusza darmowa joga. Dołączą początkujący i stali bywalcy

W Tarnowie przyszli przedsiębiorcy dostaną odpowiedzi w jednym miejscu

Ruszył nabór do Kryształów Soli. Małopolskie organizacje zyskają nowe nagrody

Mammobus wraca do powiatu tarnowskiego. Cztery postoje i badanie bez skierowania

Małopolski Festiwal Smaku 2026 - cztery przystanki, jeden stół pełen lokalnych historii

W Tarnowie ruszyła siódma pula darmowych kodów do e-booków i audiobooków

Tarnów szykuje wieczór z Ryszardem Lisem i największym tomem jego poezji

Światowe gwiazdy wspinaczki trenują w Tarnowie i wybierają odnowioną ścianę

Półmaraton w Mościcach. Biegacze zmierzą się z równą trasą na 21 kilometrów

Na Sandowiczce zagra kino pod gołym niebem. W repertuarze film o białym lwie

Jazzowy Tarnów wraca na starówkę. Parada znów otworzy lipcowe wieczory

Mościce pokażą swoje zielone oblicze podczas spaceru po mieście-ogrodzie

Belgijski organista zagra w tarnowskiej katedrze. Wstęp będzie bezpłatny
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Medyczne KOL-MED w Tarnowie - kontakt, poradnie, rejestracja
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Tarnowie - kontakt i PUE
- Pałac Młodzieży w Tarnowie - zajęcia, rekrutacja, kontakt
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie Oddział w Tarnowie - kontakt i adres
- Straż Gminna w Tarnowie - kontakt, zadania i zgłaszanie interwencji
- Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie - kontakt, bilety i dojazd
