Józefa Nidecka z Tarnowa świętuje setne urodziny z życzeniami od prezydenta

Józefa Nidecka, tarnowska stulatka, obchodzi swoje setne urodziny! Zobacz, jak wyglądała ta wyjątkowa chwila!
- Tarnów świętuje stulecie Józefy Nideckiej w radosnej atmosferze
- Życiowa historia pełna miłości i pasji w Tarnowie
Tarnów świętuje stulecie Józefy Nideckiej w radosnej atmosferze
Dziś, 13 marca, Tarnów ma powód do dumy! Józefa Nidecka, znana i lubiana tarnowianka, obchodzi swoje setne urodziny. Z tej okazji prezydent miasta Jakub Kwaśny odwiedził jubilatkę, składając jej serdeczne życzenia oraz wręczając piękne kwiaty i listy gratulacyjne.
Życiowa historia pełna miłości i pasji w Tarnowie
Józefa Nidecka przyszła na świat w Tarnowie 13 marca 1925 roku jako córka Franciszka i Katarzyny. Jej mama również dożyła sędziwego wieku, co zapewne miało wpływ na długowieczność jubilatki. W 1947 roku Pani Józefa wyszła za mąż za Romana, z którym spędziła niemal 62 lata w szczęśliwym związku. Duma z rodziny to dla niej nie tylko trzy wnuki, ale także sześciu prawnuków oraz jeden praprawnuczek. Całe życie związana z Tarnowem, przez wiele lat pracowała w Tarnowskiej Odzieży”, spółdzielni pracy, która dostarczała lokalnej społeczności odzież damską i męską.
Na co dzień jubilatka zachwyca swoją otwartością i ciekawością świata. Gdy zapytano ją o sekret długowieczności, odpowiedziała:
Normalnie trzeba wszystko przyjmować, też to co złe i dobre. Do tego nie przejmować się niczym.”
W imieniu mieszkańców prezydent Kwaśny przekazał Józefie Nideckiej trzy listy gratulacyjne od prezesa Rady Ministrów, Wojewody Małopolskiego oraz od siebie. Jubilatka otrzymała także życzenia od przedstawicieli ZUS-u, którzy poinformowali ją o przysługującym świadczeniu honorowym dla osób przekraczających setny rok życia.
Według informacji z: Urząd Miasta
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA RĘCZNA] Handball Pałac Tarnów – CMC VIRTU VIRET Zawiercie 30:27 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – ważne zwycięstwo gospodarzy w 22. kolejce](/images/mecz/thumbnails/handball-palac-tarnow-cmc-virtu-viret-zawiercie-11042026-3027.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Handball Pałac Tarnów – CMC VIRTU VIRET Zawiercie 30:27 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – ważne zwycięstwo gospodarzy w 22. kolejce

Szlacheckie archiwa wracają do Tarnowa na wykład o rodzinnych tropach

Tarnów jedzie na derby bez stawki, ale z rachunkiem za pierwsze spotkanie

Animacja wraca do Kina Millenium z dwoma wieczorami pełnymi krótkich filmów

Biblioteka zamieni sobotę w lekcję o planecie i recyklingu

Czereśnie zagrają w Marzeniu koncert, który dzieci współtworzą

Przedszkolaki z PP nr 15 wchodzą do biblioteki na Krzyskiej

Tarnów wchodzi w weekend pełen sztuki, teatru i sportowych emocji

Tarnowskie drużyny wchodzą w weekend pełen derbów i meczów o sześć punktów

Tarnów z nowym klubem książki - Filia nr 9 otwiera literackie czwartki

Tarnowska biblioteka zamienia sobotę w zieloną zabawę dla dzieci

Bajkowa róża w Tarnowie - dzieci zamienią bibliotekę w ogród opowieści

W Tarnowie historia chrztu Polski spotka się z opowieścią o początkach miasta

