Bezpłatne badania w MCM: Skorzystaj z wyjątkowej okazji w mieście!

Mościckie Centrum Medyczne zaprasza mieszkańców na bezpłatne badania, które mogą uratować życie. Już 2 grudnia, w godzinach od 8 do 12, każdy będzie miał szansę sprawdzić swój stan zdrowia i dowiedzieć się, czy jest zagrożony cukrzycą.
- W trosce o zdrowie mieszkańców Tarnobrzega
- Kto powinien się zbadać?
- Nie czekaj zdrowie jest najważniejsze!
W trosce o zdrowie mieszkańców Tarnobrzega
W nadchodzący poniedziałek, Mościckie Centrum Medyczne w Tarnobrzegu organizuje akcję diagnostyczną, której celem jest wczesne wykrycie cukrzycy oraz ocena ryzyka jej rozwoju. Badania będą miały miejsce na parterze centrum, przy ul. Kwiatkowskiego 15, w holu głównym. Co istotne, rejestracja nie jest wymagana, więc każdy zainteresowany może przyjść bez wcześniejszych formalności.
Według danych, aż 20% Polaków zmaga się z cukrzycą lub jest na nią narażonych. Co gorsza, blisko połowa z tych osób nie ma pojęcia o swoim stanie zdrowia. Objawy choroby często są zauważane dopiero po wielu latach, kiedy konsekwencje zdrowotne stają się poważne. Dlatego tak ważne jest, aby osoby po 45. roku życia regularnie poddawały się badaniom przesiewowym. Jak podkreśla Joanna Partyka, edukatorka i pielęgniarka diabetologiczna w MCM:
Polskie Towarzystwo Diabetologiczne zaleca badania przesiewowe, szczególnie osobom po 45 roku życia.”
Kto powinien się zbadać?
W grupie ryzyka znajdują się osoby, które borykają się z nadwagą lub otyłością, prowadzą siedzący tryb życia, cierpią na nadciśnienie tętnicze lub choroby układu sercowo-naczyniowego. Również kobiety, które urodziły dzieci o masie ciała powyżej 4 kg, powinny szczególnie zwracać uwagę na swoje zdrowie. Bezpłatne badania mogą pomóc w wczesnym wykryciu problemów i podjęciu odpowiednich działań.
Warto wykorzystać tę okazję i zadbać o swoje zdrowie, zanim będzie za późno. Cukrzyca to nie tylko problem zdrowotny, ale również społeczny, który dotyka coraz większą liczbę osób. Akcja w Mościckim Centrum Medycznym to świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej o swoim stanie zdrowia i uzyskać fachową pomoc.
Nie czekaj zdrowie jest najważniejsze!
Bez względu na wiek, każdy powinien zwracać uwagę na sygnały wysyłane przez organizm. Czasami wystarczy jedno badanie, by dowiedzieć się o potencjalnych zagrożeniach. Mieszkańcy Tarnobrzega, nie przegapcie tej szansy! Zadbajcie o swoje zdrowie i przyjdźcie na bezpłatne badania 2 grudnia do Mościckiego Centrum Medycznego.
Ostatnie Artykuły

Tańszy wstęp na basen w Mościcach. Uczniowie zapłacą tylko 5 zł

Tarnów pod Księżycem. Pasaż Odkryć szuka nocnych kadrów

Tarnów szykuje weekend pełen atrakcji. Od jarmarku po LEGO Star Wars

Po 30 tysiącach od seniorki w Tarnowie - odbierak wpadł w Lublinie

Amicus Hominum wraca. Małopolska szuka ludzi wielkiego serca

Nagrody, stypendia i koncert. Tak ruszą tarnowskie Zdearzenia

Małopolska szuka swoich cichych bohaterów - Kryształy Soli 2026 ruszyły

Aranżacja nowoczesnego ogrodu. Czym charakteryzuje się taka zielona przestrzeń?

Rzemieślnicza piekarnia w Krakowie: biznes i nowe trendy rynkowe

W powiecie tarnowskim uruchomiono syreny - służby ćwiczyły kilka scenariuszy

Modele LEGO Star Wars i twórca Jabby Hutta przyciągną do Tarnowa

Tarnowscy prymusi znów stanęli na scenie. 58 uczniów odebrało wyróżnienie

Piknik w ogrodzie Willi Kwiatkowskiego połączy sport, zdrowie i muzykę

DobroDzień nie odbędzie się w upale. Organizatorzy szukają nowej daty
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia NMP Królowej Polski w Tarnowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Krakowie Delegatura w Tarnowie - kontakt i godziny
- Ośrodek Kuratorski Nr 1 przy Sądzie Rejonowym w Tarnowie - kontakt
- Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie - kontakt, egzaminy i ceny
- Zakład Poprawczy w Tarnowie - kontakt, struktura i zasady pobytu
- Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie z siedzibą w Zgłobicach - kontakt, godziny, zgłaszanie szkód i przeprawy promowe
