Metal Tarnów znów na czołowej drodze, reszta drużyn bez punktów
W miniony weekend drużyny piłkarskie z naszego regionu ponownie stanęły na boisku, jednak tylko Metal Tarnów potrafił zdobyć punkty, co potwierdza ich dominację w lokalnych rozgrywkach.

Metal Tarnów w świetnej formie – zwycięstwo w derbach

W piątej lidze odbył się emocjonujący mecz derbowy pomiędzy Metalem Tarnów a Unią II Tarnów. Gospodarze, grając na własnym boisku, wykazali się dużą determinacją i umiejętnościami, co przełożyło się na wynik. Już w 34. minucie Dariusz Rajczyk otworzył wynik spotkania, a chwilę później Filip Jaśkiewicz podwyższył na 2-0. Do przerwy wynik ustalił Oliwier Myszkowski, a po zmianie stron Rajczyk ponownie wpisał się na listę strzelców, kończąc mecz z wynikiem 3-1. Dzięki temu zwycięstwu Metal umocnił swoją pozycję na trzecim miejscu w tabeli, pokazując, że jest poważnym kandydatem do walki o awans.

Trudne chwile dla Unii Tarnów i Tarnovii

Niestety, nie wszyscy nasi przedstawiciele w piłkarskich ligach mieli powody do radości. Trzecioligowa Unia Tarnów ponownie doznała porażki, tym razem przegrywając 0-2 z Lewartem Lubartów. Mecz, który musiał zostać przeniesiony na stadion Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z powodu odcięcia prądu na Stadionie Miejskim, zakończył się ósmą porażką z rzędu dla tarnowskiej drużyny, która wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Pierwsza bramka padła w 18. minucie, a wynik ustalił Klim Morenkov w 48. minucie. Podobnie sytuacja wyglądała w piątej lidze, gdzie Tarnovia przegrała swój mecz z Orłem Dębno 0-2. Po siedmiu kolejnych porażkach, drużyna z ulicy Bandrowskiego, mimo słabej formy, awansowała w tabeli dzięki lepszej różnicy bramek od GKS Gromnik, który doznał druzgocącej przegranej 0-7 z Łęgovią.

Iskra Tarnów i rezerwy Metalu z problemami i sukcesami

W klasie "A" Iskra Tarnów również nie potrafiła przełamać złej passy, przegrywając 0-1 z KS Łękawica. To sprawiło, że ekipa zajmuje obecnie dwunaste miejsce w tabeli, co nie napawa optymizmem przed kolejnymi meczami. Z drugiej strony, rezerwy Metalu Tarnów w klasie "B" mogą cieszyć się z wysokiego zwycięstwa 7-1 nad KS Rzepiennik Strzyżewski. Po pierwszej połowie, w której padło pięć goli, drużyna z Tarnowa pokazała swoją siłę, a Hubert Dulęba-Czarnecki skompletował hat-tricka. To zwycięstwo pozwoliło im zająć czwarte miejsce w tabeli, co jest pozytywnym akcentem po trudnych występach innych tarnowskich drużyn. Podsumowując, weekendowe zmagania piłkarskie przyniosły mieszane odczucia. Metal Tarnów potwierdził swoją dominację, podczas gdy inne drużyny z regionu muszą intensywnie pracować nad poprawą formy, aby uniknąć dalszych porażek. Miejmy nadzieję, że kolejna kolejka przyniesie więcej powodów do radości dla wszystkich lokalnych zespołów.
Opierając się na: Urząd Miasta Tarnowa