Walkower dla GKS Gromnik po meczu z Metalem w piątej lidze
Przedostatnia kolejka piątej ligi piłki nożnej mężczyzn przyniosła różne emocje dla tarnowskich drużyn. Choć wszystkie trzy zespoły wygrały swoje mecze na boisku, nie wszystkie mogły cieszyć się z punktów.
  1. Metal Tarnów przegrał walkowerem mimo wygranej na boisku.
  2. Tarnovia pokonała Orła Dębno.
  3. Unia II Tarnów zwyciężyła w wyjazdowym meczu z Okocimskim Brzesko.

Metal Tarnów zdominował swój mecz przeciwko GKS Gromnik, zdobywając siedem bramek. Już w pierwszej połowie gospodarze prowadzili 5:0 po trafieniach Igora Dubasa, Damiana Wolańskiego i Dariusza Rajczyka. Po przerwie, mimo gry w dziesięciu po czerwonej kartce dla Rajczyka, Metal dodał jeszcze dwie bramki. Ostatecznie jednak wynik meczu został zweryfikowany jako walkower dla Gromnika z powodu wystawienia nieuprawnionego zawodnika przez tarnowski zespół.

Tarnovia rozegrała emocjonujący mecz z Orłem Dębno. Mimo że goście prowadzili do przerwy po golu Dawida Pilcha, tarnowska drużyna odwróciła losy spotkania w drugiej połowie. Patryk Klich wyrównał, a Piotr Witek wyprowadził Tarnovię na prowadzenie. Kolejne bramki Klicha i Kucharczyka przypieczętowały zwycięstwo gospodarzy, którzy zakończą sezon na dziewiątym miejscu.

Unia II Tarnów również odniosła sukces, wygrywając 3:2 z Okocimskim Brzesko na wyjeździe. Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy po golu Arkadiusza Zuzi, ale Filip Gala szybko wyrównał. William Woltyński i Filip Padło zdobyli kolejne bramki dla Unii, a jedynie Konrad Kuliszewski zdołał zmniejszyć rozmiary porażki Okocimskiego. Dzięki temu zwycięstwu Unia II awansowała na jedenaste miejsce w tabeli.

Pomimo kontrowersji związanej z meczem Metalu, tarnowskie drużyny pokazały ducha walki i umiejętności, co dobrze wróży na przyszłość. Kibice mogą być dumni z postawy swoich zespołów, które w większości przypadków zakończyły swoje mecze zwycięstwami.