Przemysław Kozioł triumfuje w Memoriale Stanisława Komornickiego
W niedzielne popołudnie, lokalni entuzjaści biegania mieli okazję zmierzyć się w wyjątkowym wydarzeniu sportowym - Biegu Memoriałowym poświęconym pamięci Rektora Stanisława Komornickiego. Ponad stu uczestników wystartowało w tej emocjonującej rywalizacji, której trasa przebiegała przez malownicze tereny kampusu Akademii Tarnowskiej.
  1. Przemysław Kozioł z Tarnowa zdobył pierwsze miejsce wśród mężczyzn z czasem 16:41.41.
  2. Najlepsza wśród kobiet okazała się Monika Sakłak, która osiągnęła czas 19:29.93.
  3. Wydarzenie współorganizowały Katedra Wychowania Fizycznego AT oraz Klub Uczelniany AZS AT.
  4. Impreza miała także odrębną kategorię dla studentów i pracowników Akademii, gdzie najlepsi okazali się Przemysław Kozioł i Ewa Siedlęczka.

Na dystansie 5 kilometrów liczni biegacze rywalizowali o miano najszybszego, a emocje na trasie nie opadały aż do samego końca. Drugie miejsce w głównej kategorii mężczyzn zajął Adrian Wieciech z Nowego Wiśnicza, notując czas 16:58.86, natomiast trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Sobczykowi, również z Tarnowa, który uzyskał wynik 17:46.95.

W rywalizacji pań, oprócz zwyciężczyni Moniki Sakłak, na podium stanęły również Joanna Jajeśnica i Adrianna Pabian-Sroka, które uzyskały odpowiednio czasy 19:36.87 i 19:37.91. Te wyniki pokazują, jak wyrównane i zacięte były zawody wśród pań.

Organizatorzy zadbały również o kategorię dla osób związanych z Akademią Tarnowską, gdzie wśród mężczyzn prym wiodła już wspomniana czołówka, natomiast wśród kobiet najlepsza okazała się Ewa Siedlęczka z czasem 22:24.59. Drugie miejsce zajęła Marta Bibro, a tuż za nią uplasowała się Julia Hebda.

Impreza ta nie tylko promuje zdrowy tryb życia i sportową rywalizację, ale przede wszystkim służy upamiętnieniu Rektora Stanisława Komornickiego, którego wkład w rozwój akademickiej społeczności jest wciąż pamiętany i doceniany. Bieg ten, co roku gromadzi coraz większą liczbę uczestników, co świadczy o rosnącej popularności tej formy aktywności wśród mieszkańców.