Zelina Jurków mistrzem Małopolskiej Ligi TKKF - finał w hali TOSiR

W hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrał się sportowy finał, który ściągnął ośmiu amatorów siatkówki z okolicznych miejscowości. W rywalizacji jesiennej edycji Małopolskiej Ligi TKKF triumfowała drużyna z Jurkowa, zostawiając za sobą zespoły z Dębicy i Tarnowa. Emocje toczyły się od serwisu po blok, a na trybunach dało się wyczuć zdrową sportową rywalizację.
- Zelina Jurków wyrasta na lidera ligi - kto znalazł się na podium
- Turnieje w Tarnowie przyciągnęły sędziów i organizatorów TKKF - jak to wyglądało w praktyce
Zelina Jurków wyrasta na lidera ligi - kto znalazł się na podium
W jesiennej odsłonie ligi wzięło udział osiem zespołów z Brzostka, Dębicy, Jurkowa i Tarnowa. Po trzech turniejach najlepsza okazała się Zelina Jurków, która sięgnęła po tytuł mistrza strefy Tarnów. Kolejne miejsca na podium zajęli: Jan Nierdzewny Dębica oraz SSPS Tarnów. Pełna klasyfikacja wyglądała następująco:
- Zelina Jurków
- Jan Nierdzewny Dębica
- SSPS Tarnów
- Frosti Dębica
- Sokół Tarnów
- Projekt Tarnów
- PKS Kasztany Tarnów
- Drużyna Pierścienia Brzostek
Najlepszym zawodnikiem rozgrywek wybrano kapitana mistrzów - Karol Nosek. W składzie triumfatorów znaleźli się także: Piotr Bodzioch, Michał Gawron, Eryk Haftek, Bartosz Kłusek, Paweł Komodziński, Patryk Korus, Mariusz Kot, Rafał Lisowski, Paweł Łakoma, Arkadiusz Steczyński oraz Kamil Zając.
Turnieje w Tarnowie przyciągnęły sędziów i organizatorów TKKF - jak to wyglądało w praktyce
Rywalizacja toczyła się podczas trzech turniejów rozegranych na przełomie listopada i grudnia w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Imprezę przygotowało Tarnowskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej przy współpracy z Małopolskim Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej. Funkcję sędziego głównego pełnił prezes tarnowskiego TKKF - Kamil Woszczyna, a mecze prowadziła ekipa arbitrów: Jan Banaś, Milena Kalinowska, Krzysztof Leśniak, Julia Mączko, Zuzanna Rzepka oraz Dariusz Stańczyk.
Organizacja trzech spotkań w jednej hali pozwoliła na szybkie przechodzenie od meczu do meczu i utrzymanie widowiskowego rytmu rozgrywek. Dla zawodników-amatorów to dobra przestrzeń, by mierzyć się na równym poziomie i zbierać doświadczenie turniejowe przed kolejnymi edycjami.
Mieszkańcy zainteresowani grą lub udziałem w podobnych wydarzeniach mogą śledzić komunikaty Tarnowskiego TKKF i obserwować rozgrywki odbywające się w hali TOSiR - to miejsce, gdzie regularnie organizowane są turnieje amatorskie, a udział daje szansę na sportowe wyzwanie bez konieczności przynależności do klubu. Dla kibiców to także okazja, by zobaczyć lokalne talenty i wesprzeć drużyny z sąsiednich miejscowości.
na podstawie: Urząd Miasta.
Autor: krystian

