Pierwszy w tym sezonie remis zanotowali piłkarze Unii Tarnów. W rozegranym wczoraj na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach meczu czwartej kolejki, „Jaskółki” zremisowały 2-2 (0-1) z KS Wiązownica.

Piłka do piłki nożnej

Wszystko co najciekawsze działo się w tym spotkaniu w końcówkach obu połów. W 45 min Szymon Frankowski skapitulował po strzale Rafała Michalika. Na kolejną bramkę czekać trzeba było do 86 min, kiedy Dominik Wardzała po indywidualnej akcji zaskoczył swojego niedawnego klubowego kolegę, Mateusza Zająca. Radość gospodarzy była jednak krótka. Trzy minuty później Piotr Łazarz sfaulował w polu karnym Wesleya Omuru, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Maciej Tonia. Wynik ustalony został w szóstej minucie doliczonego czasu gry, gdy Oliwier Soprych strzałem głową sfinalizował wrzutkę z rzutu wolnego Dawida Sojdy.

Po czterech kolejkach Unia ma w dorobku cztery punkty i klasyfikowana jest w tabeli na czternastej pozycji.